Fotbal

Nový kouč Brna chce opět otevřít kauzu Besta

Nový kouč Brna chce opět otevřít kauzu Besta
Zdroj: TN.cz

Nový kouč brněnských fotbalistů Miroslav Beránek má v plánu promluvit si s vyřazeným útočníkem Alešem Bestou o návratu do týmu.

Vedení fotbalového klubu 1.FC Brno oficiálně představilo nového trenéra Miroslava Beránka. Bývalý reprezentační asistent podepsal smlouvu do 30. června 2010. "S vedením máme gentlemanskou dohodu, že v případě zájmu smlouvu můžeme prodloužit,“ uvedl nový kouč. Informaci přinesly oficiální stránky klubu.


S příchodem Beránka nastanou i změny v realizačním týmu.  "Jako asistenty jsem si vybral Aleše Křečka, který tým dočasně vedl a Pavla Trávníka, který se mnou působil již ve Slavii Praha. Trenérem brankářů se stane můj bývalý spoluhráč a dobrý kamarád Josef Hron,“ prozradil Beránek. Hron na podzim působil u brněnské juniorky.

Besta má šanci na návrat

O posilách do hráčského kádru bude nový lodivod přemýšlet až poté, co lépe pozná stávající kádr. Beránek znovu otevřel i kauzu útočníka Aleše Besty. S hráčem, který byl v průběhu podzimu vyřazen z kádru po konfliktu se spoluhráčem Markem Střeštíkem a dnes již bývalým koučem Petrem Uličným, si chce promluvit o jeho návratu do mužstva.


"Aleš má v Brně ještě půl roku platnou smlouvu, takže ho budu kontaktovat a zeptám se, zda má zájem tady ještě hrát," pravil jednapadesátiletý kouč. Podobně se zachoval Uličného dočasný nástupce Aleš Křeček, kterému ovšem důrazný forvard sdělil, že se do týmu nevrátí. "Byla by škoda, kdyby Besta dalšího půl roku běhal sám někde v lese," dodal Beránek.

Vymohl si soustředění na Kypru

Dalším významným počinem kouče v novém angažmá bylo, že si na majiteli klubu Romanu Prosovi vymohl zimní soustředění na teplém Kypru. "Takové soustředění má určitě přínos, neboť podmínky u nás jsou začátkem února nevyzpytatelné. Za přípravou v teplém prostředí jezdí až čtrnáct českých klubů. S majitelem jsme se na této změně domluvili, neboť bych byl jako trenér trestán za něco, co jsem nezpůsobil," řekl novinářům Beránek.


Pros původně kyperský zájezd zrušil vzhledem k neuspokojivým výsledkům týmu v podzimní části Gambrinus ligy. Ambiciózní Brno přezimuje na nelichotivém 10. místě. "Současné postavení Brna v tabulce mě neodradilo. Každý tým prochází i neúspěšnými obdobími. Beru to spíše jako výzvu a chtěl bych nastartovat brněnský fotbal k vzestupu. Ale musí se na tom podepsat i hráči," uzavřel nový kouč.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události