Fotbal

Ramos: Na Nou Camp si jedeme pro vítězství

Úspěšnou premiéru na lavičce Realu Madrid má za sebou trenér Juande Ramos, jehož tým porazil Zenit Petrohrad 3:0. Teď jej ale čeká zkouška ohněm - rozjetá Barcelona.

Podle Ramose by mohlo jednoznačné vítězství nad Petrohradem v Lize mistrů nasměrovat Real k lepším zítřkům.


“Jsem velmi spokojený s předvedenou hrou svých svěřenců. Výhra nad Petrohradem je o to cennější, že nám nešlo o body a přesto všichni předvedli perfektní výkon. Může nám to pomoci zlepšit morálku celého týmu,” řekl Ramos, který se stal překvapivým nástupcem Bernda Schustera. Německý trenér byl odvolán poté, když s Realem prohrál 6 z posledních 12 zápasů.


“Každý hráč, který byl na hřišti, pracoval velmi tvrdě, aby zanechal dobrý dojem. Byla na nich vidět obrovská chuť do hry a snaha udobřit si fanoušky,” pokračoval Ramos ve svých chvalozpěvech. 

Statečné srdce Juande Ramos

Ruský tým byl však pouze předkrmem před hlavním chodem, které přistane na stole nového trenéra v sobotu. Španělská liga má totiž na programu velké derby, ve kterém se střetnou Ramosovi hoši na Nou Campu s rozjetou partou Pepého Guardiaoly. V době, kdy má Real tragickou formu, by mohl v souboji s katalánským velkoklubem utrpět potupný debakl. Bilance, která čítá 11 vítězství ze 12 zápasů, se zalekl i bývalý trenér Schuster, jehož veřejná óda na výkony kataláňanů ho nejspíš stála místo. Ramos pro jistotu zaujal zcela odlišné stanovisko ke sledovanému zápasu.


“Na Nou Camp si jedeme pro výhru. Máme na to stejně jako v některém z předchozích případů. Každopádně to však bude velmi těžká bitva,” řekl neohrožený Ramos, který se však bude muset vypořádat s řadou absencí.


Zraněními decimovaný Bílý balet se bude muset obejít bez Ruuda van Nistelrooyije a Mahamadoua Diarry. V obraně budou chybět Pepe, Gabriel Heinze a Miguel Torres. Z kolapsu ve španělském poháru se stále zotavuje záložník Ruben De La Red, zatímco Arjen Robben bude chybět kvůli karetnímu trestu.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události