Fotbal

Český fotbalový talent Mišůn přestoupil do slavného Celtiku

Český fotbalový talent Mišůn přestoupil do slavného Celtiku
Zdroj: TN.cz

Osmnáctiletý levý obránce Milan Mišůn podepsal ve slavném skotském klubu čtyřletou smlouvu.

Přestupovou částku za talentovaného osmnáctiletého obránce Milana Mišůna se rozhodly obě strany nezveřejnit. Přestup mladéhio hráče ale ve Skotsku vzbudil velký zájem médií. "Hned na letišti na nás čekaly televizní štáby BBC a Sky Sports, další novináři byli na Celtiku. Běželo to na všech televizních stanicích, v sobotních novinách palcové titulky a velké fotky Milana. Když jsme šli ráno na snídani, zastavovali ho fanoušci a chtěli podpisy. Bylo to až neuvěřitelné," řekl hráčův agent Ondrej Chovanec.

Mišůn: Nejkrásnější dárek k Vánocům

Osmnáctiletý Mišůn byl radostí bez sebe, splnil se mu sen. "Je to ten nejhezčí dárek, jaký jsem mohl dostat k Vánocům. Velký dík patří manažerovi i trenéru Moralesovi, který se nebál dát mně, mladému klukovi, šanci v lize. Jsem neskutečně šťastný a vážím si, že si mě vybral klub takového formátu. Když jsme tam před pár dny byli na stáži, chovali se k nám krásně a chtěl bych se v Celtiku prosadit. Věřím, že na to mám, nebojím se," řekl Mišůn.

Chovanec v sedmém nebi

Z transferu, který v jeho dosavadní kariéře agenta patří mezi absolutní top přestupy, měl obrovskou radost. "Povedlo se nám dostat hráče do jednoho z největších klubů v Evropě. Už o nás nikdo nemůže říkat, že děláme fotbalisty jen do průměrných klubů co se týče jména. Celtic měl o Milana skutečně obrovský zájem. Věděli, že ho bedlivě sleduje i AC Milán a nechtěli, aby je předběhl. Měl jet do Milána na stáž, ale to Celtic nechtěl dopustit. Proto jednali bleskově, komise vedená koučem Gordonem Strachanem a nejvyššími představiteli klubu rozhodla o jeho okamžitém angažování. Během pár dní na ně udělal veliký dojem," řekl Chovanec.

Trenér Celtiku: Jsem přesvědčen, že Milan do týmu zapadne

Na adresu Milana se ve skotském tisku vyjádřil i kouč Celtiku Gordon Strachan. "Je to mladý muž, který přišel z jiného prostředí. Takže je jasné, že potřebuje chvíli času. Ale jsem přesvědčen, že do týmu dobře zapadne. Během pár dní na mě udělal dojem. Má v sobě spoustu výbušnosti, agresivity a herní inteligence. Věřím, že to prokáže," prohlásil Strachan.


S tím souhlasí i Raymond Sparkes, hráčský agent. "Milan v sobě má obrovský potenciál. Jeho angažování určitě nebylo náhodným krokem. Celtic ho dlouhodobě sledoval a všichni trenéři o něm hovoří velice pochvalně. Typologicky je to pro Celtic ideální fotbalista, hledali vyloženě posilu na levý kraj obrany," uvedl Sparkes pro web společnosti Chovanec Sport.


Sparkes se nebojí, že by chtěli lidé od Mišůna hned velké výkony. "Nikdo na něj nebude vyvíjet žádný velký tlak. Není to tak, že by musel hned v lednu začít hrát a zářit. V klubu mu chtějí dát čas na adaptaci. Ale jsem na sto procent přesvědčen, že se brzy prosadí. Je výhodou, že má základy angličtiny, kterou brzy zlepší. Za tři měsíce bude mluvit normálně, za půl roku perfektně," dodal Sparkes.

Trenér prý o hráče hodně stojí

Milan Mišůn, který se narodil 21.2.1990 je urostlý levonohý hráč. Měří 186 centimetrů a váží 78 klio. Do 1. FK Příbram přišel z týmu SK Spartak Příbram. V reprezentačním výběru do 17 let odehrál dvě utkání. V národním týmu do 18 let nastoupil do sedmi zápasů a jednou skóroval.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události