Hokej

Bednářova série skončila. Krize Slavie nikoliv

Bednářova série skončila. Krize Slavie nikoliv
Zdroj: HC Slavia Praha

Penaltový fantom Jaroslav Bednář selhal při utkání s Mountfieldem. Kovářovu bránu vůbec netrefil.

Předešlých devět samostatných nájezdů slávistický střelec proměnil, ten desátý byl už ovšem osudný.


"Já jsem na svou sérii vůbec nemyslel. V momentě, kdy se tam otevřelo místo nad lapačkou, tak jsem to tam zkusil, puk se mi ale postavil... To je přesně to, o čem jsem dříve mluvil. Že přijde moment, kdy mě gólman vybruslí, nebo se mi puk smekne," poznamenal Bednář.

Jak z krize ven?

"My bychom se ale měli bavit o tom, proč jsme nevyhráli v základní hrací době. Ne v nájezdech, které jsou vždy vabank," dodal rozmrzele.


Utkání mezi Slavií a Českými Budějovicemi skončilo lépe pro hosty. Více ZDE.

Propad týmu ho evidentně trápí, příčiny trápení hledá jenom těžko. "Zase bych musel zmínit štěstí a naše chyby... Na takové řeči jsem už ale unavený,“ hořce se pousmál.“Alespoň že je teď ta pauza. Musíme potrénovat a nabrat novou sílu, jen to nás dostane zpátky nahoru,“ podotkl elitní střelec Slavie. Ta se ještě před pár týdny hřála na extraligovém výslunní, a nyní neúprosně padá do temného “suterénu“…

“Když se nedaří, tak ani benzín nehoří“

Podle Bednáře může za špatné výsledky dlouhá šňůra venkovních zápasů. “Chodí na nás hodně lidí, někdo zařve a už jsme vyloučení,“ ušklíbl se. “Hrajeme pod tlakem, což není nikdy příjemné. Navíc jsme zvyklí na malé hřiště, venku hrajeme většinou na velkém,“ řekl důrazný útočník a jedním dechem dodal: “Nechci to ovšem uvádět jako výmluvu, zápasy si prohráváme sami…“


Zdroj: HC Slavia Praha


I když se tomu ani nechce věřit, slávisté se prý na tabulku příliš nedívají. Možná by ale měli, aby po 52 kolech nebyli nepříjemně překvapení… "Odstupy mezi týmy jsou minimální. Abych neplácl nějakou kravinu, tak po dvanácté místo je to o několika bodech. Nás čeká hromada domácích zápasů a je jenom na nás, jestli budeme dále klesat, nebo půjdeme výš," prohlásil Bednář.


Ten mohl nasměrovat Slavii ke třem bodům už proti Českým Budějovicím. V závěrečné dvacetiminutovce jel sám proti brankáři Kovářovi, v klíčovém okamžiku se mu však zlomila hokejka. "Já jsem vůbec nevěděl, že je naprasklá. To jsou ale právě ty momenty štěstí, které můžou rozhodovat. Je to škoda, v té chvíli jsem si docela věřil, ale když se nedaří, tak ani benzín nehoří," uzavřel útočník Slavie.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události