Fotbal

Baník opouští další velké jméno. Galásek se vrací do Německa

Bývalý kapitán české reprezentace má namířeno do Borussie Mönchengladbach.

Fanoušci Baníku Ostrava smutní. Jejich tým přijde po Svěrkošovi o dalšího pilíře základní sestavy, velezkušeného Tomáše Galáska.


Ten se z ryze rodinných důvodů přesouvá do posledního týmu bundesligy, Borussie Mönchengladbach. "Zatím není nic podepsáno. Pročítám si návrh smlouvy a definitivně se rozhodnu až koncem tohoto týdne,“ poznamenal Galásek.

Stesk po teple rodinného krbu

I když oficiálně jěště není nic potvrzené, je zřejmé, že Galásek na nabídku Borussie kývne. Ptáte se, proč vymění třetí klub Gambrinus ligy, který se netají těmi nejvyššími ambicemi, za tápající klub z Německa? Ekonomické důvody v tom nehledejte – za vším stojí rodina.


Ta Galáskova bydlí stále Norimberku, odkud se spolehlivý záložník v létě přesunul zpět do Česka.“Nyní bych byl rodině mnohem blíž,“ nastiňuje žádaný fotbalista. “Navíc Mönchengladbach trénuje Hans Meyer, který si mě vybral do Norimberku," přidává další aspekt, jenž mu velí nabídku přijmout.

Odejde i Střihavka?

Vedení ostravského celku k plánované transakci zatím mlčí. Je však vysoce nepravděpodobné, že by Galáskovi házelo klacky pod nohy. "Baník čeká na hráčovo vyjádření,“ řekl tiskový mluvčí klubu Igor Bruzl.


Moravský klub na pětatřicetiletém záložníkovi zřejmě vydělá. Zatímco z Norimberku ho přivedlo zadarmo jako volného hráče, nyní za něj může žádat odstupné. Vzhledem k jeho věku a tomu, že do Ostravy přišel jen na základě dobrých vztahů s ředitel Vernerem Ličkou, se však žádná horentní suma očekávat nedá…


Hráče Baníku čeká každopádně “horké“ jaro. Kádr již opustil suverénně největší tahoun mužstva, střelec Václav Svěrkoš, a ani Galáskův odchod nemusí být poslední. Do Plzně se totiž možná vrátí vytáhlý útočník David Střihavka, který působil v Ostravě jen na hostování, a o jeho další budoucnosti se bude teprve jednat.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události