Hokej

Vrbata: Že se vrátím takhle rychle, jsem nečekal

Český hokejový útočník Radim Vrbata dorazil domů, aby zde hájil barvy nováčka O2 Extraligy z Mladé Boleslavi.

Vrbata přiletěl v úterý dopoledne do Prahy, odkud se vydal do Mladé Boleslavi. V dresu tamnějšího nováčka O2 Extraligy dohraje probíhající sezonu poté, co ukončil své neúspěšné působení v Tampě. S ní se přitom v říjnu představil v Praze při zahájení NHL proti Rangers.


"Že budu doma tak rychle, to jsem určitě nečekal. Kvůli tomu jsem v Tampě novou smlouvu nepodepisoval. Situace ale po třech měsících nebyla taková, jakou jsem si představoval," řekl Vrbata po příletu.

O budoucnosti v Tampě se rozhodne v létě

Vrbata se v létě dohodl s Tampou na tříleté smlouvě ve výši 9 milionů dolarů. Se svým postavením v klubu ale začal být postupem času nespokojený, nedařilo se celému mužstvu, a tak zašel za vedením Lightning s tím, že by chtěl sezonu dohrát v České republice. Zámořský klub mu vyšel vstříc s tím, že se v létě uvidí, co dál. Do té doby pak tým z Floridy nebude muset Vrbatovi vyplatit ani dolar.

Vrbata v Čechách, kufry v Americe

Ihned po návratu do Česka zjistil, že na svá zavazadla si ještě počká. "Ani mě to nepřekvapuje. Měli jsme zpoždění už z Tampy a v Atlantě jsme pak nestihli spoj do Prahy. Tak jsme si zařídili letenky na včerejšek, ale bágly nakonec zůstaly v Atlantě," řekl po příchodu do příletové haly na ruzyňském letišti. "Měly by ale dorazit zítra, snad tak budu moci už ve čtvrtek trénovat," dodal Vrbata.

Vrbata: V Mladé Boleslavi jsem doma

Do Čech se sedmadvacetiletý forvard, který v NHL zářil v minulé sezoně, vrátil především kvůli své manželce, která čeká dítě. "Naše situace, ve které čekáme dítě, šla v Americe spíše od špatného k horšímu," připomněl, proč se rozhodl pro návrat domů. V Mladé Boleslavi staví dům, a proto si jako své nové působiště vybral jeden z nejslabších celků nejvyšší české soutěže.


"Pro Mladou Boleslav rozhodlo, že jsem tam doma. S týmem už asi šest let přes léto trénuju, a tak to beru jako správné rozhodnutí," komentuje situaci. Zájem přitom měl i Liberec, kde hrál během výluky. Vrbata si ale vybral poslední tým extraligové tabulky: "Nedá se nic dělat. Samozřejmě by bylo lepší, kdyby byli druzí a měli jisté play-off. Jsou ale v situaci, v jaké jsou, a já doufám, že jim pomůžu."

Proti Znojmu pozorovatelem

Boleslav se dnes střetne se Znojmem, Vrbata by měl zápas sledovat z tribuny. "Alespoň se můžu hned podívat, jak na tom jsou," radoval se mistr světa z roku 2005. Na ledě by se měl tuzemským divákům poprvé představit na sklonku roku. "Co jsem koukal do rozpisu, tak hrajeme první zápas až 28. prosince, takže mám alespoň nějaký čas s klukama potrénovat a zapadnout do týmu," dodal.


Podle Vrbaty středočeské mužstvo mnozí zbytečně podceňují. "Boleslav na tom není dvakrát dobře. Myslím ale, že hraje lépe, než většina lidí čekala. Nezastává nějakou podřadnou roli, spoustu zápasů prohrála o gól… Snad jí pomůžu, aby se třeba vyhnula baráži nebo se herně zvedla. Nějaký zvýšený tlak si nepřipouštím," říká odhodlaně. "Že bych ale přijel s tím, že budu dávat tři góly za zápas, to určitě ne. Během výluky jsem zjistil, že se o lehkou soutěž nejedná," uzavřel.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události