Fotbal

Sabou se vrací "domů". Z Teplic přestupuje na Žižkov

Fotbalový záložník Jiří Sabou mění dres. S Viktorií Žižkov podepíše smlouvu na dva roky.

Čtyřiatřicetiletý defenzivní středopolař strávil v pražském klubu nejlepší léta kariéry. V Teplicích začala jeho výkonnost nabírat sestupnou tendenci.


"Jirka toho pro náš klub udělal hodně. Nechtěli jsme mu dělat problémy v odchodu, přestup byl vyřešen poměrně rychle," poznamenává ředitel severočeského klubu František Hrdlička.

Osudový "táta" Ščasný

Sabou na Viktorce působil v letech 1999 až 2004, přičemž do Prahy přišel s vizitkou kanonýra. Jeho kariéru však zásadně ovlivnil trenér Zdeněk Ščasný, který z něj udělal defenzivního záložníka. Tento post sedí nezkrotnému Sabouovi jako ulitý. Berounský rodák při něm uplatní svou "buldočí" povahu, ale také slušnou střelu z dálky.


Letošní podzim se mu ovšem příliš nevydařil, v hodnocení teplických hráčů vycházel vždy jako jeden z nejhorších. Záchranné laso mu tak hodil opět Ščasný.


"Jirka už začínal tušit, že toho v Teplicích asi tolik nenahraje a ani už nemá všechno jisté. Myslím si ale, že hráč jeho typu se nám nyní hodí - jeho nasazení a agresivita mohou týmu v současné chvíli prospět, navíc prostředí na Žižkově výborně zná," řekl žižkovský lodivod, kterého na jaře čeká tuhý boj o zachování prvoligové příslušnosti.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události