Fotbal

Trenér Levý skončil u fotbalistů Zlína

Moravská mise experta na německý fotbal skončila po pěti kolech.

Vedení fotbalistů Zlína odvolalo na svém dnešním zasedání trenéra Stanislava Levého. Důvodem byly neuspokojivé výsledky posledního týmu prvoligové tabulky a podle vyjádření generálního manažera Ladislava Valáška také rozdílné názory na vedení klubu k záchraně.

Důvod odvolání? Pět kol a pouze jeden bod

Stanislav Levý vedl fotbalisty Zlína od 12. kola. V pěti kolech ale získal pouze jeden bod. "Projednávali jsme sportovní působení týmu v podzimní sezoně a rozhodli jsme se ukončit činnost trenéra Levého v našem klubu. V závěru podzimu se nepodařilo uhrát dobré výsledky," zhodnotil hlavní důvod odvolání předseda představenstva klubu Ladislav Valášek. S Levým končí také asistent Zdeněk Bečka.

Minář se vrací

Na trenérský post by se měl pravděpodobně vrátit manažer klubu Ladislav Minář, který vedl tým od 7. do 11. kola podzimní části sezony. "O novém trenérovi rozhodneme na pondělním zasedání. Snažíme se vyjít z úsporných variant. Jednou z možností je, že se vrátíme ke trenérovi Ladislavu Minářovi s asistentem Markem Kalivodou. Zatím ale nebylo nic potvrzeno," řekl Valášek.


Levého angažmá skončilo také kvůli neshodám s vedením. "Měli jsme rozdílné názory také na sportovní strategii a vedení našeho klubu," pokračoval Valášek. "Chceme dát více šancí hráčům z Moravy a našeho kraje," dodal předseda představenstva.

Levý se stal osmým odvolaným trenérem letošní sezony

Zlín tak mění trenéra už podruhé v sezoně, když už zmíněný Minář nahradil Josefa Mazuru. Po šestnácti kolech je Zlín v tabulce poslední s devíti body. Na čtrnáctou příčku, znamenající záchranu, ztrácí Tescoma čtyři body. Stanislav Levý se tak stal osmým trenérem v této sezoně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události