Fotbal

Sparta jmenovala nové trenéry: Haška s Kmochem

Sparta jmenovala nové trenéry: Haška s Kmochem
Zdroj: TN.cz

Trenér fotbalové Sparty Chovanec zná nové spolupracovníky. Úkolem trenérského triumvirátu je návrat Sparty do čela ligy.

O krizi Sparty bylo popsáno tolik papíru, kolik je v krčském lese stromů. To, že se letenským první polovina sezony vůbec nevydařila, ví i ti, kteří fotbal nesledují. Nejslavnější český klub se nedostal do Ligy mistrů a ani v Poháru UEFA zimu nepřečkal. Sparta se po vyřazení z nejprestižnější evropské klubové soutěže rozloučila s odborníkem Vítězslavem Lavičkou a na jeho místo dosadila Jozefa Chovance, který rád opustil místo prezidenta a ujal se mužstva.


Staronový kouč mužstvo sice pozvedl, ale ani pod jeho taktovkou se nedalo hovořit o skvělých výkonech, ani o pohledné hře. Bylo jasné, že Sparta nutně potřebuje posily jak na hřišti, tak v realizačním týmu, protože po konci první půle soutěže se letenští krčili na čtvrtém místě tabulky a na vedoucího rivala Slavii ztráceli již propastných deset bodů. To se také stalo, když byli dnes představeni trenéři Jan Kmoch s Martinem Haškem, kteří budou spolupracovat s Jozefem Chovancem.Cíle nových trenérů? Vrátit Spartu tam, kam patří

"Je to tak, nastupuji do funkce trenéra druhého ledna. S Martinem Haškem a ještě jedním kolegou tvoříme trenérský tým," potvrdil informace o jeho jmenování Jan Kmoch, který loni vedl sparťanskou rezervu. "Druhého ledna se začíná trénovat, my už jsme ale začali pracovat již včera. Oficiálně však vše začne druhého ledna," doplnil svého nového kolegu Martin Hašek, který na letenském stadionu prožil nejlepší léta pod trenérem Hřebíkem, jehož metody s chutí využívá.


A s jakým cílem přichází noví trenéři do Sparty? "Tak ve Spartě jsou cíle jasné. Chceme se v tabulce dostat co nejvýše a případně uhrát nějaký pohár," sdělil našemu reportérovi Jan Kmoch. "Všichni chceme, aby se Sparta posunula co nejvýše a aby hrála atraktivní bojovný fotbal plný nasazení a bojovnosti," plánuje Hašek.

Siegl končí a s ním i někteří hráči

Podle našich informací již v realizačním týmu Sparty není místo pro legendárního střelce a sparťanskou ikonu Horsta Siegla. Se Sieglem z letenského chrámu odejdou i někteří hráči. "Samozřejmě, že probíhají jednání a máme seznam posil, které připadají v úvahu,“ uvedl Hašek.


A odchody? "U některých hráčů je odchod velmi pravděpodobný, ale žádná konkrétní jména vám teď nemohu sdělit,“ řekl Hašek. Celý realizační tým bude oficiálně představen druhého ledna a do té doby ještě dozná některých změn, protože k týmu se připojí další trenér, který vystřídá právě Siegla.


Zdroj: oficiální zdroj


Jak bude tedy realizační tým vypadat? Všemu bude šéfovat dosavadní kouč Chovanec, který bude zároveň generálním sportovním manažerem. Prvním trenérem bude Martin Hašek, druhým Jan Kmoch a třetí trenér bude představen právě druhého ledna. I další posty v realizačním týmu doznají změn. Hovoří se o novém kondičním trenérovi a fyzioterapeutovi.

Hašek: V zimě budeme tvrdě trénovat

Jedno je jisté. Zhýčkaní borci v rudých dresech zažijí v zimní přípravě tvrdý režim. "O zimní přípravě představu mám a s kolegy na tom pracujeme již nyní, takže určitě budeme připraveni," uvedl Kmoch, kterého doplnil Hašek. "Odjedeme na dvě soustředění a také se zúčastníme jednoho turnaje v zahraničí. Po celou dobu budeme samozřejmě tvrdě trénovat a již máme připravené měsíční plány, takže víme přesně, co kdy a kde budeme dělat."


Zdroj: oficiální zdroj


Martin Hašek ve zkratce

Martin Hašek je bývalý profesionální fotbalista, který během své bohaté kariéry prošel řadou českých i zahraničních klubů. Bratr slavného hokejového gólmana Dominika zažil úspěšné roky v dresu Slovanu Liberec, ale hlavně pražské Sparty. A právě jeho minulost, která je s letenským klubem hodně provázána, ho na Letnou přitáhla znovu.Letos byl Hašek trenérem druholigového Sokolova a v říjnu tvrdil, že odcházet nebude. Začátkem prosince už se ale sešel s koučem Sparty Jozefem Chovancem. Jejich setkání tehdy nic konkrétního nepřineslo, ale o dva týdny později už je ruka v rukávu. Hráč se zkušenostmi z rakouské ligy, kde hájil barvy Sturmu Graz a Austrie Vídeň, se tak může na Letné zapsat do historie i v roli asistenta.

Jan Kmoch ve zkratce

Druhým koučem se stal Jan Kmoch, který naposledy působil v Českých Budějovicích. Tam ale neuspěl. Po čtyřech kolech měli Jihočeši žalostnou bilanci, z fotbalu, který předváděli, bolely oči, a proto on i jeho asistent dostali vyhazov. Kmoch má zkušenosti s trénováním v arabských zemích a stejně jako Hašek už také ve Spartě působil. Jako hlavní kouč dotáhl rezervu Letenských k postupu do druhé ligy a mimo jiné se také pyšní titulem mládežnického trenéra roku.

Petr Hrubec s přispěním Petra Plintoviče, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události