Sport

Zlaté prase aneb když jsou sportovci mimo

Člověk je tvor společenský, ale někdy to s alkoholem přežene a je zle. Pokud ale pak musí podávat sportovní výkon, zpravidla to nedopadne dobře.

Podívejte se na některé alkoholové hříšníky, kteří se nestyděli zúčastnit se sportovního klání s nějakou tou promilí v krvi.

Běloruský rozhodčí

Když fotbalovému rozhodčímu Sergeji Šmolikovi pomáhali na konci zápasu běloruské ligy ze hřiště pořadatelé, zdálo se, že sudí trpí kvůli problémům se zády. V nemocnici se však zjistilo, že arbitr řídil zápas pořádně opilý. Divákům se jeho chování nezdálo už od začátku. Prakticky neběhal a skoro celý zápas řídil ze středového kruhu.

Ruský výškař

Na atletickém mítinku Super Grand Prix v Lausanne se ruský výškař Ivan Uchov „spil na plech“ a ještě v řádně podnapilém stavu se objevil ve svém sektoru.Jeho pohyby se ale rozhodně nepodobali špičkově připravenému atletovi. Naopak se zdálo, že Uchov sebou co nevidět švihne. Podle jeho kolegů výškařů se mu stala osudná vodka s Red Bullem.

Notorický gólman Omsku

Americký brankář John Grahame byl spoluhráčem Jaromíra Jágra v ruském Omsku, ale bylo všobecným tajemstvím, že si rád přihne. Několikrát přišel na trénink "jako dělo", několikrát nepřišel na trénink vůbec. Jednoho dne ale vedení velkoklubu došla trpělivost a Grahame dostal padáka. Osudnou se mu stala „pařba“ v nočním klubu. Sťatého namol si ho tam dokonce přijeli vyzvednout prezident klubu Konstantin Potapov a generální manažer Anatolij Bardin.

Co je horší? Doping nebo alkohol

Opilý sportovec sice není to pravé ořechové, ale s přimhouřením oka by se některé výstupy daly překousnout. Co se však veřejnosti nelíbí, jsou dopingové skandály. A že jich během roku 2008 bylo více než dost. Atletika, cyklistika, střelba, fotbal, hokej…. Ať si vymyslíte jakýkoli sport, je dosti pravděpodobné, že i v něm se dopingoví hříšníci najdou.

Cyklistika

Z tohoto sportu slýcháme o dopingu rok co rok a čtenáře už to tak trochu nudí. Největší kauzy pravidelně přináší náročná Tour de France, které se ani letos nevyhnuly doingové skandály. Prvním přistiženým byl Manuel Beltrán, po kterém následovalo pozitivní testování Moisese Duenase Nevada. Dalším provinilcem byl Riccardo Ricco, který dokonce chtěl utéct před dopingovou kontrolou, jenže spadla klec a bylo po závodění.


Všichni tři jmenovaní měli pozitivní testy na zakázanou látku EPO, která podporuje tvorbu hemoglobinu. Ten přenáší molekuly kyslíku do svalů a umožňuje jejich rychlejší regeneraci.

Slavný český lukostřelec

Tedy on mohl být slavný, jenže stopku mu vystavil joint marihuany. Mluvíme o Milanu Andreasovi, který měl jet na olympiádu v Pekingu a mohl být českou medailovou nadějí, jenže rozbory jeho krve odhalily stopy této drogy a sen o olympijské účasti se rozplynul.

Olympijské hry v Pekingu

O dopingových skandálech na olympiádě se popsaly stohy papíru. Tady vám přinášíme některé z nich. Například korejský střelec Čin Čong-so, který bral nepovolené látky, aby se mu  snížil puls a mohl se tak více zklidnit při míření. Dopovala také ukrajinská sedmibojařka Ljudmila Blonská, ukrajinský vzpěrač Igor Razoronov a běloruští kladiváři Vadim Děvjatovskij a Ivan Tichon, kteří dokonce museli vrátit olympijské medaile.


Člověk by si řekl, že na paralympiádě se nic podobného stát nemůže, jenže opak je pravdou. Své by k tomu mohl říct například pákistánský vzpěrač Navíd Ahmed Butt.


Závěrem snad jen pár slov. Pilo se, pije se a pít se bude. Dopovalo se, dopuje se a dopovat se bude. Ale vždy je třeba mít na paměti, že jsme za své za své jednání zodpovědní. Ať už na spotovním bojišti nebo mimo něj.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události