Fotbal

Mourinho: Nesnáším novináře a chci vyhrát španělskou ligu

Mourinho: Nesnáším novináře a chci vyhrát španělskou ligu

Trenér Interu Milán José Mourinho by jednou rád trénoval ve Španělsku. Portugalský kouč totiž chce získat titul v každé ze tří nejprestižnějších evropských soutěží.

Jeho sen přitom vůbec nevypadá nereálně a dalo by se říct, že v současné době je v polovině tažení. Anglickou Premier League už vyhrál dvakrát s Chelsea. V soušasné době trénuje milánský Inter a v Serii A má nakročeno k vítězství. Jeho tým po 17 kolech vede tabulku s šestibodovým náskokem.

Chce titul ve Španělsku, ale miluje Anglii

"Titul ve španělské La lize je jedním z mých cílů. A také se ještě chci vrátit trénovat do Premier League, kterou miluji. Mám rád anglický fotbal a nikdy jsem se tím netajil, jednoho dne se vrátím, tím jsem si jistý," prohlásil v rozhovoru pro britskou televizní stanici Sky Sports.

Když Mourinho něco chce, zpravidla toho dosáhne. Stejně jako když se mu něco nelíbí, dokáže se ozvat. Přesvedčili se o tom i reportér s moderátorem v živém vysílání. Podívejte se.Inter i Chelsea jsou stroje na vítězství

Mourinho přirovnal stávající tým Interu k Chelsea, se kterou v Anglii dvakrát triumfoval v lize, jednou v Ligovém a jednou v Anglickém poháru. "Je to stejná vítězná mašinerie. Vždycky vím, že vyhrajeme, protože tým je velmi silný," uvedl.

Nesnáší novináře

Pětačtyřicetiletý kouč si také postěžoval na italské novináře. "Musím jim být vždy hodinu k dispozici, ale nesnáším to. Opravdu to nesnáším," řekl. "Musím se přizpůsobit, ale nikdy mě to nebude bavit," uvedl. Mourinho si postěžoval, že s novináři zápolil zejména po červnovém příchodu do Itálie. "Bylo to těžké období plné hádek s reportéry. Nebavilo mě odpovídat, byl jsem unavený, ale musel jsem udělat svou práci," dodal pětačtyřicetiletý Portugalec, který dokáže být pořádně arogantní. Ale jak sám přiznal, arogance je součástí jeho taktiky.

Excesy v Itálii

Mourinho je kontroverzní kouč, zatímco jedni ho milují, druzí proklínají. Je svérázný a tu a tam vyvolá ve fotbalovém světě pořádný humbuk. Během angažmá v Interu se mu to povedlo už dvakrát. Poprvé si vjel do vlasů s trenérem Juventusu Claudiem Ranierim. "Stará dáma" v přípravě prohrála s Hamburkem 0:3 a trenér českých reprezentantů Pavla Nedvěda a Zdeňka Grygery to v jednom z rozhovorů okomentoval. "Nejsem jako Mourinho, nepotřebuji vyhrávat, abych byl sebejistý,“ řekl. Mourinho si ale nenechal nic líbit a na Ranieriho adresu prohlásil. "Jsi starý a bez šťávy."


Podruhé vše odstartovalo jeho seběvědomým prohlášením po výhře nad Catánií. V poločase se šlo do kabin za stavu 1:1, ale Inter hrál o deseti. Přesto zápas vyhrál 2:1 a Mourinho bez respektu spustil. "I v deseti jsme vám mohli dát 5:1,“ prohlásil Portugalec pohrdavě. V Catánii na toto prohlášení ihned reagoval Lo Monaco, jeden z představitelů klubu. "Mourinho by měl dostat pár pohlavků.“


To nakoplo portugalského trenéra ještě víc. "Jestli chce Lo Monaco získat slávu tím, že o mně bude mluvit, tak by mi měl zaplatit," dodal. V dalším rozhovoru, kdy se ho reportér zeptal na spor s Lo Monacem odpověděl. "Kdo to je Lo Monaco? Znám akorát Monako ve Francii, fotbalový klub Monako, Velkou cenu Monaka. Nevím o kom mluvíte," řekl a dal najevo absolutní nezájem o představitele Catánie.

Podívejte se na danou situaci, která zpočátku rozhodila tázajícího se reportéra.Mohl vést anglickou reprezentaci

Bývalý kouč Porta a Chelsea v rozhovoru mimo jiné uvedl, že nechybělo mnoho a místo na lavičce Interu byl u anglické reprezentace. "Skoro už jsem na nabídku kývnul, ale na poslední chvíli jsem si představil, jaký bych vedl život. Zápas jednou za měsíc, trénink jednou za tři týdny..." řekl Mourinho. "To není nic pro mě. Národní týmy si na mě musí patnáct let počkat. Teď mám příliš mnoho energie," dodal.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události