Fotbal

Anderlecht láká dalšího Čecha, je jím mladík Mazuch

Talentovaný Ondřej Mazuch hledá cestu z nepovedeného angažmá ve Fiorentině. Zachráncem by se mohl stát bruselský Anderlecht.

Podle belgického deníku Sport už zástupci Anderlechtu intenzivně jednají s protistranou o příchodu talentovaného borce, který získal stříbrnou medaili na MS dvacetiletých v Kanadě. V kádru bruselského mužstva už figurují tři česká jména. Momentálně zranění jsou útočník Stanislav Vlček a reprezentační brankář Daniel Zítka. Hvězdou mužstva je další reprezentant Jan Polák.

Leverkusen by chtěl druhou šanci

Dříve se v souvislosti s Mazuchem  hovořilo o zájmu německého Bayeru Leverkusen a pražské Sparty, ve prospěch belgického celku ale hovoří to, že by chtěl hráče získat z Fiorentiny pouze na hostování. V neprospěch letenského týmu pak to, že sám hráč by raději zůstal v zahraničí.


"O zájmu belgického Anderlechtu nic nevím. Větší a významnější je zájem klubů z Německa," vyvracel spekulace o odchodu do Belgie Vladimír Mazuch, otec fotbalisty.


Asi nejvážnějším zájemcem je Leverkusen, který už práva na obránce mládežnických reprezentací jednou vlastnil. Nedodržel ale splátkový kalendář a zástupci Brna tak mohli Mazuchovy kroky přesměrovat do Itálie za dvojnásobnou cenu. Ve Fiorentině si ale za rok a půl v prvním týmu pořádně nezahrál a nevypadalo to, že by se jeho situace na jaře zlepšila.

Mazuch: Už jim nevěřím

“Sportovní ředitel Panteleo Corvino mi říkal, že bych měl v lednu naskočit do přípravy. Prý odejde jeden ze stoperů a má situace se změní. Jenže já už tomu nevěřím, tohle slyším každý půlrok. Navíc jsem v italských novinách četl, že jestli někdo odejde, klub si na jeho místo přivede jiného,“ řekl tn.cz na konci listopadu smutně Mazuch. “Musíme to řešit. Buď dostane od prvního ledna ve Fiorentině opravdovou šanci, nebo odejde jinam,“ připojuje se hráčův agent Pavel Zíka.

Kde se stala chyba?

Leckoho může napadnout, zda Mazuch neměl odejít už mnohem dříve. Podle Zíky však nikoliv. “První rok jsme akceptovali, že se Ondra musí nejprve aklimatizovat a naučit jazyk, ale od nové sezony se měl v áčku pravidelně točit mezi čtyřmi stopery. Jenže klub koupil za drahé peníze De Costu z Eindhovenu, takže Ondra byl rázem až pátý v pořadí,“ poznamenal Zíka. “Pochopitelně je z toho hodně zklamaný,“ dodal.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události