Fotbal

Manažer Arsenalu se naváží před šlágrem anglické ligy do soupeře

Manažer Arsenalu se naváží před šlágrem anglické ligy do soupeře

Manažer Kanonýrů Arséne Wenger tvrdí, že Aston Villa nemá na to, aby získala titul. To samé si přitom odborníci myslí o jeho týmu.

Dnes od 18:15 začíná na stadionu Aston Villy šlágr 19. kola Premier League. Domácí, kteří jsou trochu překvapivě na třetím místě tabulky, v něm přivítají pátý Arsenal. Kanonýři ztrácejí na svého soka tři body a pokud zápas prohrají, zkomplikují si cestu za vysněným titulem.

Wenger: Že by získali titul? Ne

Kouč Arséne Wenger se musí vypořádat s přeplněnou marodkou a tak se snažil získat psychickou výhodu alespoň ve stylu Josého Mourinha, tedy útokem v médiích. “Villa se může udržet v první čtyřce, ale že by získala titul? To ne,“ vysmál se Francouz mistrovským ambicím soupeře na stránkách The Sun.


“Ostatní týmy mají širší kádr s větším potenciálem, a to se v tak dlouhé soutěži projeví,“ vypočítal důvody svých tvrzení Wenger a dodal: “Podívejte se na útočnou sílu Manchesteru United - mají Tevéze, Berbatova, Rooneyho, Naniho, Ronalda, Andersona a Giggse. Až přijde březen s dubnem a každý bude mít dva, nebo tři hráče zraněné, United budou moci pořád nasadit další na stejně vysoké úrovni.“

Francouz upadl v nelibost, opory jsou zraněné

Podle Wengera manažer Aston Villy Martin O´Neill, který před časem odmítl nabídku trénovat anglickou reprezentaci, jednou vybuduje tým, jenž dokáže titul vybojovat. “Zatím se v této sezoně předvedli velmi dobře, ale jejich čas ještě nepřišel,“ míní uznávaný Francouz.


V poslední době je ale jeho jméno čím dál tím častěji zmiňováno v souvislosti s nuceným odchodem z Emirates Stadium. Arsenal podává velmi nevyrovnané výkony a fanouškům i odborníkům dochází trpělivost. Wengerově situaci, ve které potřebuje zlepšit a stabilizovat výsledky i předváděnou hru, nepomáhá série zranění klíčových hráčů, která Kanonýry již tradičně pronásleduje.

Fabregas: V životě člověka potkají horší věci

Dlouhodobě jsou mimo hru Tomáš Rosický a Eduardo, několik měsíců si od fotbalu odpočine i mladá hvězda Theo Walcott, který se zranil při reprezentačním srazu. Proti Ville nebude moci nastoupit kvůli karetnímu trestu ani obávaný kanonýr Emmanuel Adebayor. V posledním zápase proti Liverpoolu utrpěl Wenger ztrátu nejtěžší – v čistém souboji s krajanem Xabi Alonsem se zranil mozek Arsenalu Cesc Fabregas. Kvůli natrženému vazu bude chybět čtyři měsíce.


“A to mi doktor říkal, že jsem měl velké štěstí, “ líčil na stránkách The Sun letošní mistr Evropy a dodal: “Kdybych měl při střetu nohu na zemi, rozsah zranění by byl daleko větší a mohl bych být bez fotbalu klidně devět měsíců. “ Fabregas je díky štěstí v neštěstí optimistou a doufá, že si tým poradí i bez něj: “Není to žádné neštěstí, v životě člověka potkají horší věci.“

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události