Hokej

Litvínov rozesmutnil zaplněnou arénu a prolomil černou sérii

Nejvyšší letošní návštěva přišla letos na druhý svátek vánoční do vítkovické ČEZ Arény. Diváci ale museli skousnout porážku s Litvínovem po dlouhých 12 letech.

Páteční večer nabídl v O2 Extrallize šlágr v podobě souboje prvního celku s druhým. Litvínov odjížděl do Vítkovic s vědomím, že na východě republiky nevyhrál už dlouhých 26 zápasů, tedy neuvěřitelných 12 let. Chemici si ale udělali dodatečnou vánoční nadílku a prokletí zlomili. V ČEZ Aréně po vítězství 5:2 rozesmutnili nejvyšší domácí návštěvu letošní sezony. Do ochozů si našlo cestu přes osm tisíc diváků.

Rozhodly přesilovky

“Povedlo se nám dostat do vedení a to zápas hodně ovlivnilo. I když Vítkovice vyrovnaly ještě v první třetině, tak jsme dokázali v přesilovce a krátce poté v oslabení odskočit na 3:1 a to nám zase dodalo sebevědomí,“ radoval se autor přesilovkového gólu na 2:1 pro Litvínov Viktor Hübl.

“Vedení 3:1 po první třetině pochopitelně ještě nic neznamená, Vítkovice mohla nakopnout dvouminutová přesilovka pět na tři v polovině zápasu. Ale perfektně jsme ji ubránili,“ našel nejspíš rozhodující moment. Krátce poté totiž Litvínov po dalším přesilovkovém gólu Černého odskočil na 4:1 a v tu chvíli už Vítkovice poznaly, že je jejich snaha udělat něco s vývojem zápasu marná. “Od té chvíle jsme zápas kontrolovali, i když jsme vzápětí dostali trochu nešťastný gól,“ dodal Viktor Hübl.

Navrátilec Ujčík: Momentálně nemáme stabilní výkony

Domácím divákům udělal radost alespoň návrat Viktora Ujčíka na led, zkušený borec chyběl kvůli zranění měsíc. Šťastný návrat to ale nebyl. “Jsem rád, že už jsem mohl hrát, ale výsledek zápasu je špatný. Potřebujeme zase začít vyhrávat, ale momentálně nemáme stabilní výkony. To je náš největší problém,“ shrnul stručně Ujčík.


Vítkovice nedokázaly v druhé třetině využít k vylepšení skóre ani přesilovku pět na tři, z devíti početních výhod nevyužily ani jedinou. Své střelecké dispozice nepotvrdil ani obávaný šutér Ujčík. “Samozřejmě je trestuhodné takovou šanci promarnit. Pořád jsme ale měli dost času s výsledkem něco udělat. Zvlášť po mé brance na dva čtyři. Chvíli poté měl velkou příležitost Viktor Ujčík, který jen těsně netrefil litvínovskou klec. Kdyby se šlo do kabin za jednobrankového vedení Litvínova, dalo by se s tím ještě něco dělat. Takhle si to hosté v pohodě uhlídali, “ litoval po zápase jeden z domácích střelců Zdeněk Ondřej na stránkách klubu.


Ondřej o svátečním zápase: Není to žádná radost

Pracovní volno a sváteční atmosféra sice zaplnily ochozy ČEZ Arény nad poměry, ale Ondřej z duelu uprostřed klidné a kalorické nálady radost neměl. “Není to žádná radost. Jsme ale profesionálové, je to naše zaměstnání. Musíme se od toho oprostit. Pro lidi je to možná zajímavé, dnes jich přišlo strašně moc. Snad jsme je kromě výsledku zase tolik nezklamali. Nehráli jsme úplně zle, bohužel chybělo vítězství, “ uzavřel vítkovický hokejista.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události