Fotbal

Hubník má v Rusku smůlu, spasit by jej mohla Sparta

Talentovaný obránce Roman Hubník vydělal svým přestupem do ruského FK Moskva olomouckému klubu pěkné peníze. Sám ale na změně prostředí nevydělal.

Bývalý reprezentant do 21 let prožívá příběh, který v poslední době potkává čím dál víc českých talentů. V Gambrinus lize zářil, vedení Olomouce už ho vidělo po boku Fabia Cannavara ve slavném Realu Madrid, nakonec ale dalo přednost bohaté nabídce z Ruska a za Hubníkem se velmi rychle slehla zem. Stejný osud potkal také brněnského Luboše Kaloudu.

Olomouc jej do Sparty prodat nechtěla

Letošní zima by pro čtyřiadvacetiletého fotbalistu mohla znamenat obrat k lepšímu. O jeho nevyužívané služby se totiž uchází pražská Sparta, která chystá zemětřesení v kádru. “Začátkem prosince jsem byl v Praze a s mým manažerem jsme probírali různé věci i jak to bude dál s mou kariérou. V Rusku jsem dlouho nehrál, navíc jsem se dozvěděl o zájmu Sparty,“ řekl čtyřiadvacetiletý fotbalista. 

Za nabídku od letenského klubu by dal ve své situaci cokoli. “Určitě tým jako Sparta mě stále láká a je to výzva. Stále je to jeden z nejlepších klubů u nás,“ ví Hubník. Paradoxně se tak může uzavřít kruh, který před léty odstartovala slova olomouckého funkcionáře Kubíčka, který tvrdil, že talentovaného obránce přeci neprodá do Sparty, když bude do dvou let oporou defenzivy jednoho z evropských gigantů.

Nabídky má, nechybí mu ale kondice?

Kromě Sparty se o jeho služby zajímají celky z ruské ligy, jednání jsou ale zatím na mrtvém bodě. “Mám nějaké nabídky v rámci ruské ligy, o něčem se jednalo. Je ale těžké hledat některé nabídky ze zahraničí, když jsem dlouho nehrál. Člověk je pak rád za každou nabídku,“ říká obránce, který prošel všemi mládežnickými výběry české reprezentace, v roce 2007 dělal kapitána reprezentace do 21 let. “Chtěl bych mít jasno kolem Nového roku, abych mohl zasáhnout do přípravy,“ uzavřel.


Svůj případný odchod z FK Moskva označuje za bezproblémový. “O tom, zda by mě z Moskvy uvolnili, jednají manažeři. Pokud zůstanu, určitě v Rusku nebudou proti. Když budu chtít odejít třeba někam na hostování, nemyslím, že by mi dělali problém,“ řekl Roman Hubník. Ten byl v létě na testech v anglickém Ipswichi, podpis smlouvy zhatila slabá fyzička českého obránce. Už tehdy o něj Sparta projevila zájem.

V Moskvě jej pronásledovala zranění, nepočítal s ním ani nový trenér

Hubníkovo působení v FK Moskva ze začátku vypadalo na pokračování krásného snu, ten rázně utnulo zranění. “Do Ruska jsem přišel loni v únoru, nějakých čtrnáct dní před začátkem ligy. Ze začátku jsem asi dva zápasy nehrál, ale pak jsem dostal šanci. Bohužel pak jsem se asi na dva týdny zranil a potom, když jsem dostal druhou příležitost, jsem odjel na měsíc s národním týmem do 21 let,“ líčil talentovaný stoper.


Zdravotní lapálie jej provázely i nadále, neprospěla mu ani výměna trenéra. Ta bývá často pro hráče, které si do týmu přivedl někdo jiný, fatální. Hubník kvůli tomu musel odejít dokonce do rezervního týmu. “Když v půlce letošního léta nakoupil trenér asi deset hráčů, začal jsem hrát za béčko. Nechtěl jsem vysedávat na lavičce, a tak jsem alespoň chtěl hrát za rezervu. Teď nám v Moskvě zase změnili kouče, takže je to takové všelijaké,“ vylíčil svou těžkou pozici v moskevském celku.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události