Hokej

Hnilička dostal v Liberci padáka! Únavový syndrom je jen výmluva

Hnilička dostal v Liberci padáka! Únavový syndrom je jen výmluva
Zdroj: TN.cz

Brankář Hnilička v Liberci skončil kvůli slabým výkonům a vysokému platu. Oficiálně uváděné zdravotní důvody jsou jen zástěrka, zjistila redakce tn.cz.

Podle našeho dobře informovaného zdroje totiž Hnilička vážně nemocný není. Bývalého reprezentačního brankáře potopila jeho vysoká smlouva na několik milionů ročně, řekl zdroj tn.cz.


Stejný osud čeká zřejmě i obránce Jaroslava Modrého, který dostal od vedení klubu ultimátum. Buď v následujících třech zápasech prokáže výkonnostní zlepšení, nebo na severu Čech končí.


Problémem byla Hniličkova slabá výkonnost

Čtyři dny před Štědrým dnem hokejové fanoušky šokovala zpráva o tom, že pětatřicetiletý Hnilička trpí únavovým syndromem a musí podstoupit léčení. Sezona tak pro něj skončila.


Uplynul týden a na povrch se derou zajímavé informace, které na celou věc vrhají úplně jiné světlo. Podle našeho dobře informovaného zdroje totiž Hnilička nemocný není.


“Po zdravotní stránce v pořádku nejsem. Stále mě zlobí motání hlavy a musím co nejvíce odpočívat,“ reagoval na naše zjištění sám Hnilička.


Jenže existuje i druhá verze. A ta říká, že vedení Bílých Tygrů došla trpělivost se stagnující formou gólmana, který se v létě vrátil z neúspěšné mise v Ruska, a z brány vyhnal populárního Marka Pince. Na ledě se Hnilička spíše trápil, přitom ročně si bez prémií vydělá sedm milionů korun. To je nejvíce z celé extraligy.

Benátky mu nevoněly…

Manažer Tygrů Ctibor Jech se hodlal drahé zátěže zbavit a první krok měl být ten, že ho pošle na měsíční hostování do prvoligových Benátek nad Jizerou. Jenže to by pro Hniličku byla degradace, a tak přesun rezolutně odmítl.


“Odkud máte tuhle informaci?“ divil se Hnilička, ale poté neochotně přiznal: “Bavili jsme se o tom, jestli by mi hostování v Benátkách pomohlo. Ale nepomohlo. Navíc takhle konkrétně jsme o tom nemluvili“.


Zdroj: TN.cz


Další scénář už je známý. Klub přispěchal s oznámením, že hráč trpí únavovým syndromem a dostává volno do konce sezony. Během té doby se obě strany nejspíš hodlají domluvit na důstojnějším řešení.


"Já se k Hniličkovi už nebudu nijak vyjadřovat. Vzniklo hrozně spekulací, a kdybych měl každou dementovat, tak nedělám nic jiného," odbyl naši žádost o rozhovor liberecký boss Ctibor Jech.

Modrý: Tři zápasy a šáteček?

Těžké chvíle zažívá i důrazný zadák Jaroslav Modrý. Ten přišel do Liberce letos v létě s pověstí velezkušeného beka ostříleného slavnou NHL, ale náročné příznivce Bílých Tygrů nepřesvědčil. V týdnu se vzdal kapitánské pásky a je možné, že klub v nejbližších dnech bude muset opustit. Ani jeho šestimilionový plat se totiž neslučuje s výkony, které odevzdává v zápasech.


Vedení Liberce mu tak vložilo nůž na krk. Pokud v nastávajících třech utkáních nepřesvědčí trenéra Filipa Pešána o své nepostradatelnosti, sbalí si kufry. A v tomto případě se už vyhazov únavovým syndromem maskovat asi nebude…

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události