Fotbal

Změny v šatnách prvoligových klubů: Rajnoch se upsal Chotěbuzi

Přestupový šum okolo týmů Gambrinus ligy aneb jak je kdo aktivní na přestupovém trhu. Žhavé novinky jsou v textu vyznačené tučně.

Článek je průběžně aktualizován.

Slavia
– Mistrovský celek prodal nejlepšího střelce ligy Tomáše Necida do ruského CSKASlavii opustil také vynikající obránce Matej Krajčík, který posílí italskou Regginu. Odejde prý i Marek Suchý, který i přes svůj nízký věk patřil k nejlepším obráncům ligy. Zájem mají německé kluby, hlavně Hamburk.

Mladá Boleslav
Klub podle očekávání opustil středopolař Jan Rajnoch, kterého zlákalo angažmá v bundesligové Chotěbuzi. V Boleslavi ho má nahradit sparťan Ondřej Kúdela, jenž přestoupil za 12 milionů korun. Dále Středočeši proměnili hostování levého obránce Petra Macha v trvalý přestup. Ten při svém podzimním hostování ze Sokolova platil za jedno z nejpříjemnějších překvapení ligy.

Ostrava
– Odešly dvě největší hvězdy - Václav Svěrkoš do francouzského Sochaux a Tomáš Galásek do německé Borussie Mönchengladbach. Hostování z Plzně skončilo dalšímu útočníkovi Střihavkovi, po kterém pošilhávají německé kluby, ale také pražská Sparta. On by však rád v Ostravě zůstal a zahájil zde i zimní přípravu. Jeho novými spoluhráči by se měli stát obránci Luboš Loučka z Jablonce a Lukáš Vácha ze Slavie. Jejich přestupy jsou na spadnutí. Naopak odejít by mohl ofenzivní záložník Martin Lukeš, láká ho bulharský klub Levski Sofie, kde od léta působí jeho bývalý baníkovský spoluhráč David Bystroň.

Sparta
Letnou opustil nejlepší útočník Sparty Miroslav Slepička, který přestoupil do Dinama Záhřeb, kde podepsal smlouvu na 2,5 roku. Trenér Chovanec avizoval zemětřesení v kádru, jako první vyměnil své asistenty. Lavičku opustila legenda klubu Horst Siegl, přišli naopak další bývalý hráč Martin Hašek a bývalý trenér béčka Jan Kmoch. Sparta láká talentované obránce Jana Mazucha, kterému se nepodařilo angažmá v italské Fiorentině. Letenští získali další naději do defenzivy Romana Hubníka. Tomu se zase nevedlo na misi v ruském FK Moskva, teď bude minimálně rok působit v Praze. Rok bude ve Spartě hostovat i chorvatský fotbalista Manuel Pamič z rakouského Salcburku. Spolu s ním přišel nastálo člen širšího kádru anglického Blackburnu Sergio Peter. Poroučet se naopak musel mladý Ondřej Kúdela, jenž zamířil do Mladé Boleslavi. V klubu podle všeho skončí také Došek, Matušovič a Kisel, kteří nepředváděli dostatečně kvalitní výkony.

Liberec
– Na severu Čech rozčeřil klidné vody Jiří Bílek, který se s největší pravděpodobností dohodne s německým Kaiserslauternem. "O zájmu Kaiserslauternu vím asi dva týdny, v posledních čtyřech dnech ale všechno nabralo rychlý spád. Věřím, že se domluvíme," prozradil Bílek. Z dalších změn je třeba zmínit, že z hostování v Plzni se vrací obránce Hochmeister, na zkušenou do Mladé Boleslavi odchází stoper Dittrich. A liberecký dres zřejmě vysvlékne i talentovaný Frejlach, o kterého usiluje hned několik prvoligových klubů. Přijít by mohl Karol Kisel, se kterým Chovanec zřejmě nepočítá ve Spartě.

Olomouc
– Moravský celek se v zimě hodlá zbavit nepotřebných hráčů. Po Jindřiškovi, který odešel do druholigové Bohemky z Vršovic, visí Damoklův meč také nad Hubníkem či Hudcem. Oba by se mohli přesunout do Zlína, kde jarní část sezony stráví Rýdel, Pulkert i zadák Jurkič. Záložník Kazár odchází na hostování do Slovácka. Opustit Sigmu může i brazilský kouzelník Melinho, jenž by se dal zpeněžit v Německu.

Plzeň
– Z hostování v Baníku se vrátil útočník David Střihavka. Že by však zůstal na západě Čech, to není příliš pravděpodobné. Na hostování do Příbrami odešli Vítězslav Brožík a obránce Zdeněk Šmejkal. Pětadvacetiletý záložník Lukáš Vaculík také opustil tým: zahájí zimní přípravu s předposledním týmem prvoligové tabulky, Viktorií Žižkov. Z druholigového Sokolova naopak Západočeši získali slovenského stopera Tomáše Hájovského.

Teplice
– Severočeši pokukují po záložníkovi Volešákovi, který ve Slavii nedostává moc prostoru. Tým naopak opustil defenzivní záložník Jiří Sabou, jenž se vrátil na Žižkov. Odešel také rychlonohý záložník Jan Štohanzl, který odchází do Jihlavy na půlroční hostování s opcí na následný přestup. Přípravu s týmem zahájili rakouský brankář Bartolomej Kuru z Austrie Vídeň a řecký obránce Alexandros Theodosiadis z FSV Frankfurt. V klubu jsou zatím na testech.

Jablonec
– Tým Františka Komňackého se vydatně posílil v létě, a nyní tak žádné velké změny neplánuje. Vrátil útočníka Heska zpět do Teplic a trpělivě čeká, jak se vyvine neutěšená situace v pražské Spartě. O její hráče mají v Jablonci zájem již dlouhodobě a vždy se v Jablonci některý hráč letenských objeví.

Brno
V moravské metropoli přivítali nového trenéra Miroslava Beránka. Ten se pokoušel k návratu do mužstva přesvědčit trucujícího útočníka Bestu. To se mu ale nepodařilo, důrazný útočník si chce raději najít angažmá v zahraničí, namířeno má do Švýcarska. Beránek má za úkol pozvednout mužstvo v tabulce, v čemž by mu měly pomoci nové útočné akvizice - zkušený Zbyněk Pospěch s dravým Michalem Rabušicem. Rabušic se vrátil z hostování v Jihlavě také s parťákem Františkem Schneidem.

Bohemians Praha
– Příjemné překvapení podzimu v zimě nejspíš oslabí. Do Sparty by se měl vrátit talentovaný útočník Jiří Jeslínek, Tomáše Jablonského si může stáhnout Slavia. Klubu by se hodil ofenzivní středopolař typu Volešáka, do finanční přetahované s Teplicemi se však na Bohemce pustit nemohou.

Příbram
Příbram prodala mladého nadějného talenta Mišůna do Celtiku Glasgow a už také získala první posily. Z Viktorie Plzeň přicházejí na hostování útočník Vítězslav Brožík a obránce Zdeněk Šmejkal. Také odešel slovenský brankář Mário Michalík, který posílil druholigovou Jihlavu. Nejdůležitější pro ni však bude to, zda udrží střelce Daniela Huňu. Situaci kolem něj sondují bundesligové kluby i Chovancova Sparta.

České Budějovice
– Jihočeský mág Pavel Tobiáš by rád přivedl zkušeného útočníka, klubová kasička jeho nadšení ale příliš nesdílí. Příchod jabloneckého Davida Lafaty se zdá být utopií, a tak se v Budějovicích musí zatím spokojit s Václavem Mrkvičkou, který se vrátil z hostování v Mostě. Klub prodloužil smlouvy s obránci Tomášem Hunalem a Davidem Hořejšem.

Kladno
– Kádr Kladna se prozatím příliš nezměnil. Z týmu odešli hostující hráči Dejan Jurkič a Roman Smutný, kteří se vrátili do svých klubů - Sigmy Olomouc a 1. FC Brno. Oslabením může být odchod obránce Lukáše Killara, jenž odcestoval na testy do polské Polonie Bytom, devátého týmu tamní ligy. Podle našich informací je dohoda obou klubů na spadnutí.

Žižkov
– Pod televizní věží se podařilo udržet největší hvězdu Petra Švancaru. Nový kouč Zdeněk Ščasný si z Teplic přivedl fotbalového dříče Jiřího Sabou, který pod ním hrál ve stejném dresu již v minulosti. Dále přišel Lukáš Vaculík z Plzně, klub má intenzivní zájem o Libora Doška ze Sparty. Klub naopak opustil Jan Procházka, který posílí Jihlavu.

Zlín
– Po krátkém angažmá dostal padáka trenér Stanislav Levý. Mužstvo převzal Ladislav Minář, který tým v sezoně už vedl. Změny v hráčském kádru nastartovaly odchody Jana Krause a Vladimíra Malára, stejný osud může potkat Petra Musila, pokud přijde adekvátní nabídka. Z výkonnostních důvodů klub už dříve opustili obránce Miloslav Penner a záložníci Gejza Baranyai s Tomášem Kóňou. Nezůstane ani Vít Vrtělka, který byl vyražen z kádru. V jarní cestě naopak Zlínu pomohou fotbalisté Olomouce. V Tescomě budou hostovat záložníci Filip Rýdel a Martin Pulkert, na zkoušku přijde zadák Dejan Jurkič.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události