Hokej

Jágrovi zabil spoluhráče doping! Klepiš: Rusové udělají cokoli

Jágrovi zabil spoluhráče doping! Klepiš: Rusové udělají cokoli

Hráč Omsku Alexej Čerepanov v říjnu zkolaboval na ledě a zemřel. Nyní se prokázalo, že na vině byl doping.

S tímto tvrzením přišla ruská federální vyšetřovací komise, podle níž vzorky krve a moči devatenáctiletého hokejisty obsahovaly stopy krevního dopingu.

Klepiš: Je to tady celkově pofiderní

V Omsku působí české trio Jaromír Jágr, Pavel Rosa a Jakub Klepiš. Posledně jmenovaný nám k celé záležitosti prozradil, že Rusové jsou pro vítězství ochotni udělat cokoli a dopingové zkoušky se téměř nedělají.


"Nevím, jestli mám být ze zprávy o dopingu Čerepanova překvapený, nebo ne. Rusáci jsou schopni udělat cokoli, aby byli lepší a vyhrávali," řekl v rozhovoru pro tn.cz Klepiš a zároveň uvedl, že na dopingové zkoušce ještě nebyl. "Já s tím zkušenost nemám. Když jsem se ale ptal, jestli tady něco takového funguje, kluci řekli, že ano. Prý se ale stává, že za celý rok se nikdo neukáže, že se na to zkrátka vybodnou. Co jsem slyšel, je to tady hodně pofiderní."

Na otázku, zda ruští borci například více zvedají v posilovně nebo mají lepší výsledky fyzických testů bývalý útočník Slavie odpovídá: "V tomhle směru nevidím žádné rozdíly. Konkrétně Čerepanova jsem v posilovně vůbec neviděl. Kdo ví, jestli mu to v něčem vůbec pomáhalo," uzavřel.


Talentovaný ruský útočník zemřel 13. října po kolapsu na střídačce během utkání Kontinentální hokejové ligy. Pomoci mu nedokázal ani spoluhráč a kamarád Jaromír Jágr, který byl vzorem mladého ruského útočníka.

Podívejte se, co se v říjnu vlastně stalo.


Původní zprávy o negativním testu na doping lhaly

Výsledek zkoumání prokuratury je v rozporu s původní zprávou bezprostředně po Čerepanovově úmrtí. Koncem října informoval ministr zdravotnictví pro moskevskou oblast, že testy po pitvě, které provedla ruská antidopingová laboratoř, užívání zakázaných látek neodhalily.

Čerepanov měl nemocné srdce

Vyšetřovatelé naopak potvrdili již známý fakt, že hráč trpěl vážnou chorobou, kvůli níž neproudilo do srdce dostatečné množství krve. V takovém stavu neměl vůbec vrcholově sportovat a podle komise by za jeho smrt mohli nést trestní odpovědnost i lékaři Avangardu Omsk.


V osudný den na stadionu Viťazu Čechov došlo také k pochybení lékařského týmu. Doktoři dorazili na místo až 12 minut po kolapsu spoluhráče Jaromíra Jágra a navíc měli vybitou baterii v defibrilátoru, jímž se pokoušeli Čerepanovovo srdce rozběhnout.


Již dříve označili vyšetřovatelé za odpovědné za smrt mladého Rusa ředitele Viťazu Čechov Michaila Děnisova a správce haly Jurije Afoňkina. Oba už za to byli potrestáni vedením ligy doživotním zákazem působení v soutěži.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události