Fotbal

David Střihavka: Sparta pro mě není téma!

Žádaný střelec Baníku v rozhovoru pro tn.cz kategoricky odmítl, že by uvažoval o přestupu do Sparty.

Jeho budoucnost je stále nejistá. Vytáhlý útočník David Střihavka strávil podzim na ostravských Bazalech, jeho hráčská práva mají ale v Plzni. V jejím dresu přitom neodehrál jediné utkání.


"Někdy bych si za ni moc rád zahrál, ovšem současná situace je taková, že preferuji zůstat v Baníku," řekl nám Střihavka v telefonickém rozhovoru přímo z lyžařského svahu, kde si užívá zasloužené dny volna.

Davide, už se situace kolem vaší osoby trochu vyjasnila?

Bohužel ne. Ještě jsem nic nepodepsal a stále nevím, kde budu po Novém roce působit. Ale dal jsem signál, že bych rád pokračoval v Baníku. Tak uvidíme.

Takže nyní čekáte na to, jak se k celé věci postaví Plzeň?

Je to tak. Odcházet z Ostravy v půlce sezony, to by byla škoda. Rozhodně chci zůstat.

Nemůže vaše přání zviklat fakt, že z klubu odešli Václav Svěrkoš s Tomášem Galáskem? Šance na titul se tím povážlivě zmenšily…
Velké oslabení to samozřejmě je, ale musíme to brát tak, že se otevírá šance pro další hráče. Navíc nikde není psáno, že bychom se stávajícím kádrem nemohli bojovat o nejvyšší příčky.

Jste fotbalistou Plzně, v jejím dresu jste však neodehrál ještě ani minutu. Není to trochu paradox?
Určitě ano. Já bych si za Plzeň jednou moc rád zahrál, ale ta současná situace je zkrátka taková, že preferuji zůstat v Baníku. Ale jak říkám, nic není podepsáno, takže je možné, že jaro strávím v Plzni.

Zmínil jste se, že by vás lákalo zahraniční angažmá. Rýsuje se nějaká nabídka z ciziny?

Nic konkrétního vyloženě neproběhlo, ovšem jeden zahraniční klub zájem má. Dokonce jsem už absolvoval nějaká jednání, ale prioritou pro mě zůstává setrvání v Baníku.

Můžete prozradit, o jaký celek šlo?

Raději bych si to nechal pro sebe. Opravdu to není nic jistého, nebylo by dobré, kdyby se to potom někde objevilo… Zatím bych o tom moc nemluvil.

O vaše služby se prý zajímá i pražská Sparta. Uvažoval byste vůbec o její nabídce?
Určitě ne (rezolutně). Sparta pro mě není téma, nepřipadá to v úvahu.

Je to proto, že jste ve Spartě už dvakrát působil, a neodcházel jste odtamtud v dobrém?

Tenkrát byla ta situace ovlivněná tím, že jsem byl mladý a neměl tolik odkopáno. Dnes by to vypadalo asi trochu jinak, ale musím znovu zopakovat, že to pro mě není žádné téma.

Takže za vaším odmítavým postojem stojí to, že byste příchod na Letnou nebral jako krok směrem vzhůru?

Takhle bych to neřekl. V české lize je zhruba pět klubů, které jsou na stejné úrovni. Nepohoršil bych si, ale ani nepolepšil.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události