Fotbal

Sparta představí nové posily: Hubníka, Petera a Pamiče!

Pražská Sparta to myslí se zkvalitněním kádru opravdu vážně. Přivede stopera z FK Moskva a dva cizince.

Hostování stopera Romana Hubníka ve Spartě Praha již nic nebrání. Ruská média oznámila, že čtyřiadvacetiletý český fotbalista odchází z FK Moskva do letenského klubu na roční hostování. Sparta hráčův příchod potvrdila skrze Jakuba Otavu, personálního ředitele. Zbývají doladit jen formality.

Bude to ten pravý stoper?

Hubník podle všeho už v pátek ráno nastoupí do přípravy českého vicemistra. "Dohodu s ruským klubem finalizujeme. Věříme, že se nám ji podaří dotáhnout a hostování nebude nic bránit," prohlásil personální ředitel Sparty Jakub Otava.
Podobně mluví i Zíka, jehož společnost stopera zastupuje. "Vše je na nejlepší cestě, aby počátkem ledna bylo možno potvrdit dohodu mezi kluby," uvedl hráčský manažer.


Sparťanské fanoušky znepokuje na přestupu Hubníka jeden fakt: obránce totiž přichází pouze na hostování. A to sparťanské trable na tomto postu nevyřeší, Sparta nutně potřebuje stopera, který by byl perspektivní a klubu mohl odevzdávat maximum několik let. Tomáš Řepka již dlouho sparťanské zadní řady zpevňovat nebude, Ruman ppřestoupil do třetí ligy a Štěpán Kučera letos dobré výkony nepředváděl.

Přijde ještě Němec a Chorvat

Smlouvu by měl 2. ledna podepsat i německý hráč Sergio Peter, který dosud působil v Blackburnu. Tento dvaadvacetiletý fotbalista s argentinskými předky se již dříve představil v rámci dvoudenní "zkušební lhůty". Nastoupil společně s prvoligovým áčkem na místě levého obránce a hned prokázal své schopnosti vstřeleným gólem v modelovém utkání proti béčku Sparty. "Je to určitě zajímavý hráč, který má na svůj věk hodně zkušeností," uvedl tehdy Chovanec.


Zdroj: oficiální zdroj


Před třemi lety krátce působil v belgickém prvoligovém klubu Cercle Brugge. Po návratu do Anglie nastoupil v devatenácti zápasech Premier League, v letošním ročníku však i kvůli zranění šanci nedostal.


Další posilou letenského kádru by se měl stát levý obránce rakouského Salzburku Manuel Pamič. Pamič byl stabilním členem chorvatské jednadvacítky, do Salcburku přišel přesně před rokem z Rijeky. V nabitém salcburském kádru se však nedokázal trvale prosadit, odehrál jen šest zápasů. Přesto patří mezi největší chorvatské naděje. Na Letnou přijde na roční hostování s opcí na přestup.


Do Sparty určitě nepřijde střelec Baníku David Střihavka. Potvrdil to v úterním rozhovoru pro tn.cz.


Hubníkovi ruské angažmá nevyšlo

Někdejší lídr juniorských reprezentačních výběrů odešel před dvěma lety z Olomouce do FK Moskva za tři a půl milionu eur (zhruba 100 milionů korun) s velkými ambicemi, ale v ruském angažmá si příliš nezahrál. Celkem nastoupil ke třinácti prvoligovým utkáním, v nichž vstřelil dva góly. V české lize předtím odehrál 104 zápasů a dal čtyři branky.


hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události