Sport

Sprint v Novém Městě vyhráli Northug a Follisová

Sprint v Novém Městě vyhráli Northug a Follisová
Zdroj: TN.cz

Italská závodnice si zopakovala triumf z Prahy. Norové slaví po pražském závodě další úspěch - obsadili první a druhé místo.

Nor Petter Northug vyhrál sprint volnou technikou na Tour de Ski v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě. Ve finále na 1,2 km dlouhé trati jasně porazil ve finiši vítěze pražského sprintu a krajana Tore Arneho Hetlanda. Třetí byl Ital Cristian Zorzi."Vyhrál jsem, a to je vždy super. Ta trať mi moc seděla a líbilo se mi to tady," uved Northug.

Razým vypadl ve čtvrtfinále

Jediný český zástupce ve čtvrtfinále čtvrtečního sprintu lyžařů - běžců v Novém Městě na Moravě, který je součástí série Tour de Ski, Aleš Razým vypadl po kolizi s Italem Pietrem Pillerem Cottrerem.
"Myslel jsem, že se mu vyhnu, ale on mě ještě nakopnul, jak se zvedal ze země, a to už jsem neustál," litoval Razým. "Připravil mě o šanci, v cíli jsem mu pěkně vynadal," dodal český sprinter."Zatáčka to byla ošidná, ale měl tam jet tak, aby to vyjel," zlobil se Razým, třináctý muž pondělního sprintu v Praze. "Těžko říct, jestli bych jinak postoupil, hlídal jsem si Nory Hetlanda a Northuga a myslel jsem, že to bude dobré," litoval Razým, který zažil zklamání už z toho, že se dostal do jedné z nejtěžších rozjížděk. "Horší tam určitě nebyla," prohlásil.

Bauer opět pohořel a klesne v celkovém pořadí

Nikdo další z českých běžců už do čtvrtfinále nepostoupil. Obhájce prvenství v Tour Lukáš Bauer skončil devětačtyřicátý a klesne z průběžné deváté pozice. Hned za ním se umístil Milan Šperl a Jiří Magál obsadil předposlední, 58. příčku.
Bauer neviděl mezi pražským závodem, ve kterém skončil 48., a dnešním sprintem žádný velký rozdíl. "Dostal jsem zhruba to samý co tam," řekl novinářům. Vyřazení má prý tu výhodu, že aspoň ušetří síly. "Ale nohy bolí asi jako každého," uvedl. Nyní se ale příliš netěší na cestování do italského Val di Fiemme. "Je po Silvestru, silnice budou plné a do Fiemme to není blízko," uvedl k cestě zhruba 700 kilometrů dlouhé.Folisová bude na ČR vzpomínat ráda

Italka Arianna Follisová vyhrála sprint volnou technikou v rámci Tour de Ski v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě a zopakovala vítězství ze závodu v Praze. Ve finále na 1,2 kilometru dlouhé trati porazila v závěrečném spurtu Slovinku Petru Majdičovou, třetí skončila Finka Aino Kaisa Saarinenová."Byl to pro mě neuvěřitelný den, protože se jelo na těžké trati a já dokázala i podruhé sprint na Tour vyhrát," radovala se v cíli sympatická Italka.


Dosud vedoucí žena Tour Virpi Kuitunenová z Finska skončila druhá ve finále B a celkově osmá. Northug vyhrál před krajanem a vítězem pražského sprintu Torem Arnem Hetlandem. Třetí byl Ital Cristian Zorzi.

Rajdlová také skončila ve čtvrtfinále

Kamila Rajdlová dojela pátá ve čtvrtfinále sprintu volnou technikou a nepostoupila tak do semifinálových bojů. "Takový výsledek jsem očekávala," okomentovala Rajdlová své vystoupení. Na sprinterské body dosáhla podruhé v životě, v roce 2001 skončila ve sprintu v Novém Městě patnáctá. "Tehdy tady ale nebyla celá světová špička," připomněla Rajdlová.


"Forma vypadá ještě trošičku jinak, ale nějak tragicky si taky nepřipadám. A zdravotně na tom taky nejsem špatně. Snad se to vyladí," dodala.

Výsledky:
Muži (1,2 km): 1. Northug 2:08,2, 2. Hetland (oba Nor.) -0,2, 3. Zorzi (It.) -0,5, 4. Dahl (Nor.) -1,0, 5. Cologna (Švýc.) -1,7, 6. Čebotko (Kaz.) -2,5, ...21. Razým, 49. Bauer, 50. Šperl, 58. Magál (všichni ČR).

Průběžné pořadí Tour de Ski (po 5 ze 7 závodů):
1. Cologna 1:26:02,4, 2. Ročev (Rus.) -23,5, 3. Rönning (Nor.) -32,5, 4. Northug -48,5, 5. Teichmann (Něm.) -55,9, 6. Dahl -1:16,0, ...15. Bauer -1:51,7, 39. Šperl -4:14,4, 43. Razým -4:27,0, 45. Magál -5:21,7.

Ženy (1,2 km):
1. Follisová (It.) 2:22,6, 2. Majdičová (Slovin.) -0,5, 3. Saarinenová (Fin.) -0,8, 4. Genuinová (It.) -1,1, 5. Procházková (SR) -5,3, 6. Longaová (It.) -8,0, ...24. Rajdlová (ČR).

Průběžné pořadí Tour de Ski (po 5 ze 7 závodů):
1. Saarinenová 59:30,4, 2. Kuitunenová (Fin.) -13,8, 3. Björgenová (Nor.) -37,0, 4. Majdičová -44,1, 5. Follisová -52,8, 6. Kowalczyková -1:33,8, ...30. Rajdlová -5:30,0.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události