NHL: Krejčí podesáté v řadě bodoval, Boston podesáté v řadě vyhrál

Boston Bruins, tým českého útočníka Davida Krejčího, prožívá veleúspěšné období. A velkou měrou k tomu přispívá i sám Krejčí.

V zápase proti Pittsburghu si Krejčí do svých statistik připsal další přesný zásah a pomohl k vítězství 4:2.

Pro NHL byl 1. leden svátkem, protože se konaly Winter Classic, což je zápas hraný pod širým nebem. V utkání Chicaga s Detroitem se v tom nejlepším světle předvedli i čeští útočníci Martin Havlát a Jiří Hudler. Oba si připsali tři kanadské body a byli vyhlášeni hvězdami utkání.

Boston i Krejčí šlapou jako hodinky

Na adresu posledních deseti zápasů Bostonu by se dalo říct, že pokud David Krejčí boduje, Boston vítězí. A jelikož Krejčí bodoval podesáté v řadě, vyhrál i Boston podesáté v řadě a všichni tak zažívají obrovskou euforii. Tým suverénně vede svou divizi a zároveň vévodí i celé Východní konferenci.

Boston sice prohrával, ale jen dvě minuty

Do souboje dvou elitních celků Východní konference vstoupili lépe hosté, když se ve 3. minutě trefil Jeffrey. Za domácí vyrovnal o dvě minuty později právě český útočník Krejčí, pro kterého to byla již 14. branka v sezoně. Druhý gól Bruins přidal po deseti minutách hry Axelsson.

Podívejte se, jak Krejčí pohotově tečoval Wheelerovu střílenou přihrávku.

Na rozdíl dvou branek zvýšil ve 33. minutě domácí Lucic. Hostům si sice podařilo ve 47. minutě snížit Fedotěnkem, poslední slovo však měli domácí hráči, když v poslední minutě upravil na konečných 4:2 Mark Savard. David Krejčí byl po utkání vyhlášen první hvězdou zápasu.

Ve Washinghtonu se pálilo ostrými

Velmi atraktivní souboj spolu svedly celky Washingtonu a Tampy Bay. Duel, ve kterém diváci viděli celkem 11 branek, začal lépe pro domácí Capitals, kteří vyhráli první třetinu 3:0. Lightning dokázali utkání zdramatizovat ve druhé části.

Prospalovy nahrávky nebyly nic platné

Výraznou měrou k tomu přispěl i Václav Prospal, který asistoval u dvou branek Vincenta Lecavaliera. Z vítězství 7:4 se však nakonec radovali hráči Washingtonu, jejichž triumf pečetil v předposlední minutě hry ruský kanonýr Alexander Ovečkin.

Bodoval také Špaček a Bonk

Bod za asistenci si v zápasech z noci na pátek připsali i další dva čeští hráči. Jaroslav Špaček svým přesným pasem pomohl Buffalu k vítězství 4:1 na ledě Toronta, Radek Bonk pak nechyběl u jediného gólu Nashvillu v duelu s Vancouverem. Predátoři na vlastním ledě prohráli 1:2.

Výsledky:

Boston - Pittsburgh 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 5. KREJČÍ, 10. Axelsson, 33. Lucic, 60. Savard - 3. Jeffrey, 47. Fedotěnko. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:32. Hvězdy utkání: 1. KREJČÍ, 2. Axelsson, 3. Chára (všichni Bos.).

Toronto - Buffalo 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Branky: 49. Mitchell - 27. a 32. Pominville (na první ŠPAČEK), 30. a 46. Roy. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Střely na branku: 28:20. Hvězdy utkání: 1. Roy, 2. Pominville, 3. Vanek (všichni Buf.).

Washington - Tampa Bay 7:4 (3:0, 1:3, 3:1)
Branky: 4. Collins, 9. Steckel, 19. Green, 23. Bradley, 49. Gordon, 53. Clark, 59. Ovečkin - 21. a 40. Lecavalier (na obě PROSPAL), 23. Malone, 53. Recchi. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 35:27. Hvězdy utkání: 1. Bradley, 2. Clark (oba Was.), 3. Lecavalier (TbL).

Nashville - Vancouver 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 28. Peverley (BONK) - 9. Ohlund, 56. Jafrray. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Střely na branku: 32:32. Hvězdy utkání: 1. LaBarbera (Van.), 2. Tootoo (Nas.), 3. Mitchell (Van.).

Chicago - Detroit 4:6 (3:1, 0:3, 1:2)
Branky: 4. Versteeg (HAVLÁT), 13. HAVLÁT, 20. Eager (HAVLÁT), 60. Keith - 22. a 33. HUDLER, 10. Samuelsson, 38. Dacjuk, 44. Rafalski (HUDLER), 44. Lebda. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:2. Střely na branku: 37:43. Diváci: 40 818 (Wrigley Field). Hvězdy utkání: 1. Conklin, 2. HUDLER (oba Det.), 3. HAVLÁT (Chic.).