Tenis

Naděje Austrálie na získání Hopman Cupu se zmenšila

V Australském Perthu se bojuje o Hopman Cup. Hned v úvodu klopýtl domácí tým. Casey Dellacquaová a Lleyton Hewitt podlehli německé dvojici Sabine Lisická a Nicolas Kiefer 1:2 na zápasy.

První vítězství patřilo v souboji žen německé hráče. Lisická vyhrála nad Dellacquaovou 4:6, 6:2 a 7:5. Německý náskok vzápětí vyrovnal Hewitt. V souboji s Kieferem zvítězil 2:1 na sety (6:7, 6:3, 6:2). Závěrečná smíšená čtyřhra se lépe vydařila Německu. Dvojice Lisická, Kiefer porazila Australany 6:7, 6:3, 10:5. Pokud chtějí Australané Hopmanův pohár získat, nesmějí již v duelech se Slovenskem a USA klopýtnout.


Oba dva australští hráči se vrátili na tenisové kurty po delší době, kterou si vyžádala jejich zranění. Dellacquaovou sužovaly zdravotní problémy ramene, Hewitta zase trápila kyčel. Podrobil se s ní také operaci.


“Je super, že jsem zpátky,“ řekl nejlepší australský hráč Hewitt ještě před prohranou čtyřhrou. “Kyčel drží. Udělal jsem všechno, abych se na australské léto připravil co nejlépe, a teď jde o to, abych odehrál co nejvíc zápasů,“ dodal.

Slovensko senzačně porazilo USA

Ve druhém pondělním zápase tenisového Hopmanova poháru v Perthu vyhrálo senzačně Slovensko nad obhájcem trofeje z USA 3:0. O výsledku bylo rozhodnuto již po dvou úvodních dvouhrách.


Američané, jako obhájce prvenství z roku 2008 byli v utkání se Slovenskem favoritem. Jenže už první dvouhru vyhrála ve velkém stylu hrající Dominika Cibulková nad Megan Shaugnessyovou 6:2 a 6:2. Druhý, nečekaný bod, přidal Dominik Hrbatý po vítězství nad Jamesem Blakem v třísetové bitvě. Hrbatý, který se v současné době pohybuje na 250. místě světového žebříčku, tak zdolal hráče z první světové desítky. Triumf dokonali Slováci ve smíšené čtyřhře, kterou vyhráli ve dvou setech.

Hopmanův pohár (Perth)
- pondělní zápasy, skupina A:

Slovensko - USA 3:0

Cibulková - Shaugnessyová 6:2, 6:2.
Hrbatý - Blake 6:3, 4:6, 7:6(1).
Cibulková, Hrbatý - Shaugnessyová, Blake 6:4, 7:6

Německo - Austrálie 2:1

Lisická - Dellacquaová 4:6, 6:2, 7:5.
Kiefer - Hewitt 7:6, 3:6, 2:6.
Lisická, Kiefer - Dellacquaová, Hewitt 6:7, 6:3, 7:6.

fik, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události