Fotbal

Potvrzeno: Rajnoch se upíše Chotěbuzi!

Potvrzeno: Rajnoch se upíše Chotěbuzi!
Zdroj: TN.cz

VIDEO: Mladoboleslavský Jan Rajnoch definitivně přestoupil do aktuálně 16. klubu Bundesligy. V Boleslavi ho nahradí Ondřej Kúdela.

Jan Rajnoch se konečně dočkal vytouženého přestupu na Západ. Dnes těsně po poledni bylo na tiskové konferenci v Mladé Boleslavi oficiálně potvrzeno, že sedmadvacetiletý záložník odchází na zkušenou do východoněmecké Energie Chotěbuz. S šestnáctým týmem soutěže podepíše kontrakt na půl roku s opcí."Pocity mám smíšené. Neodchází se mi lehce, parta je tady výborná, ale je to nová výzva a další posun v kariéře," řekl Rajnoch, který v Boleslavi působil od září 2006. Sedmadvacetiletý fotbalista se tak může těšit na první zahraniční angažmá. V létě jej Boleslav ještě neuvolnila, ale nyní mu dala svolení k odchodu do německé nejvyšší soutěže.

Rajnoch odchází, Kúdela přichází

Odchod Rajnocha byl spouštěcím mechanismem k přesunu letenského krajního obránce či záložníka Ondřeje Kúdely. Ten se ve Spartě nedokázal stabilně prosadit, a tak nyní zkusí štěstí ve městě automobilů, kde by měl zacelit díru právě po Rajnochovi.Ondřej Kúdela podepsal v Mladé Boleslavi profesionální kontrakt na tři a půl roku, to znamená do 30. června 2012. V mladoboleslavském mužstvu bude nastupovat s číslem 11. "Ze Sparty se neodchází lehce, bylo to tam super, ale jsem rád, že se ozvala Mladá Boleslav, která je pro mě nová výzva,“ řekl Kúdela a dodal, že se těší na boleslavskou fotbalovou partu.

Konečně se dočkal a už mluvil i s trenérem

O možném odchodu Rajnocha se mluvilo od konce podzimní sezony a v posledních dnech nabralo jednání mezi oběma kluby rychlý spád. Mladá Boleslav bude svého klíčového hráče velmi postrádat a dá se čekat, že mladý Kúdela po něm díru zcela nezaplní.


Za Rajnochovo hostování Mladoboleslavští vyinkasují 250 000 eur, tedy přibližně 6,6 milionu. Pokud Chotěbuz změní hostování v přestup, tak Boleslav za Rajnocha vyinkasuje 40 milionů korun. V dohodě obou klubů je však zakotvena i klauzule, podle níž se Rajnoch bude moci do Boleslavi vrátit, pokud se Chotěbuz v bundeslize neudrží. Nyní se německý klub pohybuje v sestupovém pásmu.


Že odchází z druhého týmu Gambrinus ligy do posledního celku Bundesligy, Rajnocha neznervózňuje. "O záchranu jsem už hrál, takže to pro mě nebude nic nového.“ Na otázku, zda a jak získával o svém novém působišti informace, Rajnoch odvětil: "Mluvil jsem s trenérem i se sportovním ředitelem, ale nejvíce informací mám od Michala Papadopulose, který v Cottbusu působil.“

Sparta posiluje konkurenci

Pražská Sparta je v tabulce až dvě příčky za Mladou Boleslaví, ale ani to jí nebrání, aby jednoho z rivalů posilovala. Kúdela se ve Spartě neprosadil, nastupoval sporadicky, a proto se zdá být středočeský tým ideální variantou, která by mohla opět nastartovat kariéru mladého fotbalisty.


Kúdela měl do Boleslavi přestoupit již po mistrovství světa "dvacítek.“ V jednáních byla ale rychlejší a štědřejší Sparta, která odchovance Slovácka přivedla na Letnou. Tam se ale nedokázal prosadit, a tak odešel hostovat do Kladna. Poté se znovu vrátil a na podzim nasbíral pouhých šest startů, takže je jasné, že nové angažmá potřebuje jako sůl.

Kdo je Jan Rajnoch?

Jan Rajnoch se narodil 30. září 1981 ve Frýdlantu v Čechách. Do devíti let vyrůstal v Liberci, pak se jeho rodiče přestěhovali do Prahy. V hlavním městě fotbalista vystudoval gymnázium, přijetí na FTVS mu uteklo o pár bodů. Od roku 1991 začíná hrát jako stoper za mládežnické týmy pražské Sparty. V mládežnických kategoriích se obránce setkává například s Tomášem Hübschmanem nebo Tomášem Junem. V roce 2001 pomáhal nastartovat vzestup tehdy druholigové Mladé Boleslavi na svém prvním hostování. Po návratu do Sparty opět hostoval, tentokrát v Xaverově. Také poprvé nastupuje na postu defenzivního záložníka.


Již jako hotový defenzivní štít přestoupil v roce 2003 do Bohemians 1905 a hned v prvním zápase vstřelil do sítě Českých Budějovic nádherný gól, svůj první ligový.


V roce 2004 jej za sedm milionů korun koupil 1. FC Synot. Trenér Karel Jarolím ho přesunul zpět do středu obrany. Po dvou letech odešel do Mladé Boleslavi, kde pomohl postoupit do základní skupiny poháru UEFA. Pomalu se také zabydlel do základní sestavy. V roce 2008 obdržel pozvánku do české reprezentace, ale v oficiálním utkání nenastoupil. Rok 2008 mu také přinesl 11 gólů do sítě soupeřů a to z pozice obránce/defenzivního záložníka. I v reprezentaci dostává více prostoru: odehrál čtvrtinu přípravného utkání s Anglii. Proti Slovinsku v kvalifikaci na MS 2010 odehrál celé utkání.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události