APLIKACE TN.CZ
Sport

Armstrong se při svém návratu po zranění "uvařil"

Poněkud bolestnou premiéru má za sebou Lance Armstrong, který se vrátil do cyklistického kolotoče po březnové zlomenině klíční kosti.

V podniku Kolem Gily, který se jel v Novém Mexiku, obsadil celkově druhou příčku za svým stájovým kolegou z Astany Levim Leipheimerem. V závěrečném stoupání páté etapy však oběma favoritům vyfoukl vítězství neznámý Phil Zajicek, jemuž pogratuloval i šéf Astany Johan Bruyneel.

"Neznal jsem dojezd. Myslel jsem, že se to narovná a bude hromadný dojezd. Než jsem konečně našel převod do kopce, už jsem byl uvařený," uvedl sedminásobný vítěz Tour de France.

Armstrong si na Giro nejede pro vítězství

Pro Armstronga byl závod s těžkými kopci rozjížďkou před první důležitou cyklistickou událostí této sezony, slavným Giro d´Italia. I přesto, že chce sedmatřicetiletý Armstrong útočit na jednotlivá etapová vítězství, tak na celkový triumf si nevěří.

"Prodělaná zlomenina změnila moje plány pro Giro, ale i přesto se na tento závod moc těším,“ řekl Armstrong, který si pochvaluje, že bude závodit bez tlaku okolí. "Na podniku, jehož jsem se chtěl vždycky hrozně zúčastnit mohu jet aspoň v klidu a pomoci Levimu zaútočit na celkový triumf,“ překvapivě dodal legendární americký cyklista.  "Bylo by skvělé, kdyby Giro vyhrál Američan. Budu rád, když mu k tomu pomůžu,“ dodal americký cyklista.

Oba včetně dalšího Američana Chrise Hornera startovali v závodě nižší kategorie v barvách nezávislého týmu Mellow Johnny's. "Jsem rád, že jsem zde mohl být. Určitě je to lepší, než nic,“ hodnotil svoji přípravu Armstrong.

jvl, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události