APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Plzeň o pohárech nemluví a postrádá zběha v Bosně

V kabině fotbalistů Viktorie Plzeň se těsně před startem Gambrinus ligy o konkrétních cílech nebaví, důležitá je atraktivita hry.

Generální manažer plzeňského klubu Adolf Šádek začal předsezónní tiskovou konferenci očekávanými slovy. "Naše cíle jsou jasné. Chceme hrát kvalitní fotbal, který na stadion přitáhne diváky, a samozřejmě chceme být výsledkově úspěšní. Po zkušenostech z jara o velkých cílech mluvit radši nebudeme, ambice a sílu musíme ukázat na hřišti."


Šádkovi dělá nyní radost hlavně to, že je klub ekonomicky zcela zajištěn. "Do nové sezony vstupuje FC Viktoria Plzeň jako stabilizovaný klub, který nadále rozšiřuje služby a péči pro stávající obchodní partnery a daří se mu zároveň přivádět nové," poznamenal funkcionář a dodal: "Ekonomická situace s sebou pochopitelně nese tlak na každého zaměstnance – od hráčů až po údržbáře – každý musí klubu odevzdat maximum, pracovat na sto procent."


Střihavka definitivně zůstává


Manažer Viktorie se vyjádřil i ke stavu kádru, s nímž Západočeši vstoupí v neděli na hřišti Slovácka do nového ročníku Gambrinus ligy. "Mohu potvrdit, že útočník David Střihavka stoprocentně v klubu zůstává. Co se týče příchodu Františka Rajtorala z Baníku, jednání i nadále probíhají, definitivně by měla být uzavřena v pátek."


Právě rychlonohý středopolař je největší letní posilou Západočechů. Do týmu ještě přišel Filip Rýdel z Olomouce, z hostování se vrátil již zmiňovaný Střihavka.


Kazazič se odmítá vrátit zpátky do Plzně


Neúspěšně naopak dopadla snaha o angažování bosenského obránce Zlatka Kazaziče. "Podepsal sice platnou smlouvu, ale následně odjel domů a nechce se vrátit. Tlak na něj při jeho mládí asi hodně dolehl a my ho nutit nebudeme. Chceme v týmu pouze hráče, kteří mají chuť a fyzické i psychické síly poprat se o místo v sestavě," podotkl Šádek.


Jeho mužstvo si přes léto žilou příliš nepustilo. Několik hráčů sice odešlo hostovat jinam, ale jedinou opravdou ztrátou je odchod útočníka Adama Varadiho do Ostravy.

hum, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události