Anglický reprezentant David Beckham rozhodl o výhře svého Galaxy v městském derby nad Chivasem 1:0.
Dlouho nemohli fanoušci zámořského celku LA Galaxy přijít na jméno Davidu Beckhamovi, kterého po prodlouženém hostování v AC Milán považovali za zrádce. Sběratel startů za anglickou reprezentaci ale na hřišti dokazuje, že je opravdickým profesionálem, kterého něco jen tak nerozhodí.
Krásné rozuzlení SuperClásica
V noci na neděli si Beckham navíc fanoušky opět více naklonil na svou stranu, když se mu podařilo za svůj tým v rámci americké soutěže MLS poprvé v kalendářním roce 2009 skórovat. Stalo se tak v zápase s Chivas, městském derby s honosným přízviskem SuperClásico, a parádní trefa o tyčku přinesla Galaxy důležité tři body za výhru 1:0.
Na Beckhamův gól do sítě Chivasu se podívejte na videu:
Beckham měl po návratu z hostování v Itálii velké potíže s rozzlobenými fanoušky, kteří mu vyčítali, že nechal jako tehdejší kapitán Galaxy na holičkách a raději působil v Serii A. Měli navíc pocit, že se v Evropě snaží daleko víc, než v málo prestižní MLS. Stejného názoru byl i Angličanův spoluhráč a velká domácí hvězda Landon Donovan. Ten se ale po schůzce s Beckhamem omluvil za svá dřívější nelichotivá prohlášení pro tisk.
Fanoušky si Beckham začal udobřovat především výkony na hřišti, které mají vysoko kvalitu. Takhle se muž s číslem 23 trefil do sítě Barcelony v přípravném zápase před více než 93 tisíci nadšených diváků: