APLIKACE TN.CZ
Motorsport

Šéf Renaultu: V F1 zůstaneme, generální ředitel: O budoucnosti teprve rozhodneme

Po odchodu Toyoty z Formule jedna se spekuluje, že na startovní rošt se v příštím roce nepostaví ani Renault. A zdá se to být stále reálnější.

Byla by to další velká rána pro motoristický svět. Ve středu oznámila stáj Toyota, že v F1 končí. A Renault ji měl podle některých zpráv následovat. To ale důrazně vyvrátil generální ředitel týmu Jean Francois Caubet. "Máme smlouvy s piloty, dosáhli jsme dohody o rozpočtu a jsme přihlášení do šampionátu. Sezona 2010 pro nás už začala," řekl Caubet v rozhovoru pro francouzský sportovní deník L'Equipe.


Vše bude jasné do konce roku


Ale vše není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Generální ředitel automobilky Renault totiž pochybnosti o odchdu zcela nevyvrátil, právě naopak. "Musíte být trpěliví. O naší budoucnosti ve formuli jedna budeme informovat do konce roku," řekl dnes novinářům Carlos Ghosn, generální ředitel francouzské automobilky. A ten je samozřejmě nadřízeným šéfa týmu...


Renault zatím potvrdil jen jednoho jezdce pro příští sezonu, je jím Polák Robert Kubica z BMW Sauber. Polák tak zatím nemá týmového kolegu. Sezónu dokončil po boku Alonsa Romain Grosjean, ten však svými výkony příliš nepřesvědčil. Podle Caubeta ale možná dostane další šanci. "Abych byl upřímný, jsme trochu nerozhodní. Je to těžké rozhodnutí. Do Romaina jsme investovali, už ho financujeme tři roky," řekl.


Je ale dost možné, že i Kubica nakonec zůstane bez práce...

hrc, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události