APLIKACE TN.CZ
Motorsport

Bautista pojede v Portugalsku i se ZLOMENOU NOHOU

V pátek ráno ho tak čeká úvodní volný trénink v Estorilu, kde poprvé vyzkouší, jaké je to jet po tak vážném úrazu na silném motocyklu.

Španělský motocyklový závodník Alvaro Bautista může startovat ve víkendové Velké ceně Portugalska MotoGP, svolení mu dali lékaři v Estorilu, kde se třetí klání mistrovství světa uskuteční. Zprávu přinesly ve čtvrtek webové stránky MotoGP. Bautistu vyšetřil vedoucí lékař Velké ceny a dovolil jezdci zapojit se do závodu. Šestadvacetiletý motocyklista si přitom teprve před 41 dny zlomil levou stehenní kost při tréninku na Velkou cenu Kataru v Dauhá.

V pátek ráno ho tak čeká úvodní volný trénink v Estorilu, kde poprvé vyzkouší, jaké je to jet po tak vážném úrazu na silném motocyklu. Pokud by ve Velké ceně Portugalska nemohl pokračovat, nahradí ho v týmu Suzuki Japonec Nobuacu Aoki.

"Nesmírně mě potěšilo, že mohu závodit. Ale teď bude hodně záležet na tom, jak se budu cítit na motorce. Už jsem vyzkoušel méně výkonné stroje a celkem to šlo, jenže MotoGP je úplně jiná kategorie. Po pátečním tréninku se v týmu rozhodneme, co dál," ozřejmil Bautista.

tn.cz / Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události