APLIKACE TN.CZ
Tenis

V čestné loži tenistky Kvitové budou ve finále Wimbledonu sedět otec, oba bratři a prarodiče

Rodinný klan Kvitových vyrazí v pátek po poledni do Vídně a odtud se letecky přesune do Londýna.

V sobotu od tří hodin odpoledne totiž bude na centrálním dvorci All England Clubu držet palce tenistce Petře Kvitové ve finále wimbledonské dvouhry proti vítězce z roku 2004, Rusce Marii Šarapovové.
 

Oproti loňsku, kdy Kvitovi sledovali už semifinále proti pozdější vítězce Sereně Williamsové z USA, zůstali rodinní příslušníci na letošní semifinále proti Bělorusce Victorii Azarenkové z pověrčivosti raději doma. „Nemělo cenu pokoušet štěstí. Chtěli jsme něco změnit. A vyšlo to. Ale finále už si ujít nenecháme. Záleželo pochopitelně na Petře, ale když volala, hned nám oznamovala, že musíme přijet,“ prozradil obsah radostného čtvrtečního telefonátu otec Jiří Kvita.
 

Do Londýna vyrazí z Fulneku pětičlenná klaka. „Poletí oba synové, moji rodiče a já. Manželky zůstanou doma, někdo musí hlídat malé děti,“ doplnil Kvita. „Už se na zápas moc těšíme a doufám, že to Petra dotáhne až do konce. Od malička jsem jí na turnajích říkal, že když postoupí do finále, neměla by to pustit,“ usmívá se Kvita.
 

V sobotním finále bude na Kvitovou čekat Šarapovová. Po Azarenkové další „ječící siréna“. „Nemyslím si, že by hlasitý projev soupeřek Petře nějak vadil. Je na to zvyklá a dokáže se soustředit na sebe,“ upozornil Kvita před odletem do Londýna.
 

Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události