Fotbalisté Plzně se chystají na své druhé vystoupení v základní skupině Ligy mistrů, už ve středu čeká tým Pavla Vrby duel na San Siru proti slavnému AC Milán. Trenér českého mistra uznává kvalitu soupeře, přesto věří v bodový zisk, což by byl podle jeho slov pro Plzeň velký úspěch.
„Jsme v psychické pohodě, nemáme důvod nebýt. Budeme dělat všechno proto, abychom ve skupině uhráli co nejvíce bodů, i když máme velice těžkou skupinu. Uvidíme, jak to zvládneme,“ řekl při pondělním setkání s novináři ve Štruncových sadech Vrba, který chce v Itálii zanechat pozitivní dojem. „Pokud odehrajeme takový zápas, za který mohu hráčům poděkovat, tak budu spokojený. Věřím, že jim poděkuju za dobrou hru i výsledek. Jakýkoliv bodový zisk pro nás bude obrovský úspěch.“
Před klíčovým zápasem má k dispozici kompletní tým. „Všichni hráči jsou v pořádku, jediný, kdo měl problém, byl Trapp, ale podle lékaře už je v pořádku,“ prohlásil Vrba. Ten vzal na milost i záložníka Martina Filla, vzájemné spory ale vyvrátil. „Vrátil se do kádru. Byla to normální situace, nevidím důvod, proč bych ho měl držet v béčku,“ uvedl plzeňský kouč.
Italského giganta má Vrba dobře přečteného. „Viděl jsem ho ve třech, čtyřech ligových zápasech, protože AC na Barceloně hrálo ze zajištěné defenzivy a spíše bránilo. V italské jsou všechny zápasy stejné, AC má obrovský tlak, po herní stránce je to silné mužstvo. Na druhou stranu nám to ukázalo, že doma s Neapolí i Udine si soupeř vytvořil šance,“ řekl Vrba. Od svých svěřenců bude požadovat precizní defenzivu. „Rozhodující bude, jak dlouho vydržíme s nulou. Čím déle to bude, to může být naše výhoda,“ věřil sedmačtyřicetiletý kouč.
Jistou roli může ve středu hrát i podcenění. Pokud by Milán českého mistra skutečně podcenil, Vrba by se nezlobil. „Podcenilo nás už více mužstev - Kodaň, Trondheim. Je otázka, jak tomu bude v Miláně, ale asi to tak může být. To samé bývá v českém poháru, kdy ligový tým jede někam na divizi a pak prohraje. Pokud by se to opakovalo, ani by mi to nevadilo,“ přirovnal Vrba.
V neposlední řadě plzeňský trenér ví, že klíčem k úspěchu bude uhlídat fotbalisty světové třídy, kteří v italském mužstvu působí. „AC má výjimečné hráče, třeba ve středu pole, ale je tam i velká podpora krajních obránců. Teď je to pro ně asi složitější, mají zraněné tři klíčové hráče ofenzivy (Ibrahimovič, Pato, Robinho - pozn. aut.). Uvidíme, jak to vyřeší, ale jejich práce s míčem a rychlost presinku jsou věci, které v české lize neuvidíte,“ uzavřel Vrba.