Hokejisté Sparty Praha se v Tesla Aréně poměřili s týmem NHL New York Rangers. Pražané měli šance vstřelit gól, nakonec ale podlehli 0:2.
Hokejisté pražské Sparty prohráli ve čtvrtečním exhibičním utkání na domácím ledě s týmem New York Rangers 0:2. Sparťané si během šedesáti minut vytvořili řadu dobrých příležitostí, nedokázali však vyzrát na gólmana Birona, Rangers rozhodli duel ve druhé části, kdy se trefili Anisimov a Fedotěnko.
Biron vychytal všechny pokusy Sparty
Spartu trápí marodka v zadních řadách, proti Jezdcům nemohli nastoupit Krstev, Philipp a Veselý. Do prestižního souboje si proto vypůjčila libereckého obránce Jiřího Moravce. První šanci si v zaplněné Tesla Aréně vytvořili hosté, Gáboríkův pokus však výtečně zneškodnil gólman Pöpperle. V dalším průběhu byli ale nebezpečnější sparťané, kteří oblékli historicky bílé dresy bez reklam. Na širším kluzišti působili rozehranějším dojmem. První velkou možnost měl Tenkrát, skvělý pas Rachůnka ovšem za Birona neusměrnil.
Kanadský brankář, který dostal přednost před Lundqvistem, se následně vytáhl také proti tečované ráně Sersena. Holešovický celek byl nadále lepším mužstvem a těsně před první sirénou si vytvořil několik nadějných příležitostí. Ivan Rachůnek pálil těsně vedle, Tonovu dělovku zase vyrazil Biron. V samotném závěru se ještě sparťané dostali do přečíslení, Žálčíkovi ovšem chybělo střelecké štěstí.
Pražané zahájili lépe i prostřední část hry. Ve slibné pozici se zjevil Kasík, jenže Biron jeho jedovku betonem vyrazil. Trestali tak Rangers, po akci Erixona dorazil puk za Pöpperleho záda Anisimov. Uběhly jen necelé tři minuty a fanoušci Rangers v hledišti jásali podruhé. Treille byl vyloučen za hákování, hosté předvedli krásnou kombinaci, na jejímž konci byl Fedotěnko, jenž neměl problémy skórovat do prázdné klece. Z8mořský tým se uklidnil a ve zbytku třetiny byl aktivnějším mužstvem. Přesto mohla Sparta snížit, Ton se řítil sám na Birona, zakončení se mu ale nevydařilo podle představ.
V závěrečné dvacetiminutovce mohl potěšit téměř jedenáct tisíc diváků Tenkrát, z bezprostřední blízkosti však trefil pouze přesouvajícího se Birona. Udeřit mohlo i na druhé straně, Pöpperle ale svůj celek zachránil od třetího inkasovaného gólu. Svěřenci trenéra Jandače toužili v závěru alespoň po čestném zásahu, ani ten se jim ovšem nepodařilo zaznamenat. Sparta tak podlehla týmu New York Rangers 0:2.
2011 Compuware NHL Premiere Challenge:
HC Sparta Praha - New York Rangers 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 26. Anisimov (Erixon, Dubinsky), 29. Fedotěnko (Del Zotto, Erixon). Rozhodčí: Šindler, Sutherland - Racicot, Blümel. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Diváci: 10 878.
Sestavy:
HC Sparta Praha: Pöpperle - Kučný, Milam, Jan Hanzlík, Husák, Sersen, Kasík, Sobotka, Žovinec, Moravec - I. Rachůnek, Broš, Tenkrát - T. Rachůnek, Bližňák, Ton - Lapšanský, Foster, Y. Treille - Žálčík, Luňák, Forman. Trenér: Josef Jandač.
New York Rangers: Biron - McDonagh, Bickel, Eminger, Del Zotto, Bell, Erixon - Wolski, Richards, Gáborík - Dubinsky, Anisimov, Callahan - Rupp, Stepan, Zuccarello - Fedotěnko, Christensen, Prust. Trenér: John Tortorella.