Čech stojí za Benítezem: Komu se nelíbí, může odejít
Zdroj: isifa.com
Aktualizováno
11:55, 27. 11. 2012
Nový kouč Chelsea Rafael Benítez to při své premiéře pořádně schytal. Fanoušci, kteří se stále nemohou smířit s odchodem Roberta Di Mattea, dali Benítezovi hodně hlasitě najevo, že na Stamford Bridge není vítáný. S vyhazovem Di Mattea ale nesouhlasí ani někteří hráči. Pro ty ale Čech nemá pochopení.
Inzerát
Inzerát
To, co si fanoušci myslí o Rafaelu Benítezovi, ukázali hodně hlasitým způsobem během víkendového zápasu s Manchesterem City. Pískot a bučení se na španělského kouče valily ze všech stran celý zápas.
Na pomoc teď Benítezovi přispěchal Petr Čech. "Potřebuje dostat šanci, aby dokázal, co umí. Začněme od nuly, od začátku,“ vyzval český gólman, který si přeje, aby fanoušci Beníteze přijali.
Jenže nejde jen o fanoušky. Příliš velkou oporu nemá nový trenér ani v hráčích. Kapitán John Terry se na týmové rozcvičce před utkáním se City objevil v dresu s číslem 16, ačkoliv běžně nosí 26. Právě šestnáctku totiž nosil Di Mateo v době, kdy hrál v Chelsea jako hráč.
"Robbie (Di Matteo) je skvělý člověk a obrovská legenda. Byla pro mě obrovská čest pod ním nastupovat. Přejeme mu úspěchy v další kariéře," uvedla klubová ikona.
I na tohle má ale Čech lék. "Jsme tady, abychom hráli a dělali přesně to, co po nás klub a manažer chtějí. Komu se to nelíbí, může odejít," upozornil Čech, jemuž spíše vadí fakt, že se Chelsea nedaří.
"Když se tým dostane do situace, že se musí měnit manažer, jde o špatnou situaci, za kterou jsou zodpovědní úplně všichni. Teď je na nás, hráčích, abychom zlepšili výsledky a pomohli novému trenérovi," pravil Čech.