Sport

Z velkého hrdiny, velký podvodník! Armstrong se v noci přiznal k dopingu

Z velkého hrdiny, velký podvodník! Armstrong se v noci přiznal k dopingu
Zdroj: Telegraph.co.uk

Lance Armstrong vzal iluze všem těm, kteří si mysleli, že cyklistika je čistý sport. Ano, dopoval jsem, přiznal v televizní talk show Oprah Winfreyové. Byla to lež, potvrdil smutný fakt.

Vyšetřovací komisi se nikdy nepřiznal, doznání učinil až v jednom z nejsledovanějších amerických pořadů. Proč? Na to sám nedokázal odpovědět.
 

Oprah Winfreyová natáčela svůj pořad přímo v Armstrogově rodišti, ve městě Austinu v Texasu.
 

„Použil jste někdy dopingu, Lanci?“
„Ano.“
 

„Erytropoetin? Růstové hormony?“
„Ano.“
 

„Krevní transfuze?“
„Ano.“


Dá se bez dopingu vyhrát Tour de France?
"Ne, to není možné."


Jezdil na směs zakázaného. Nešlo to zastavit.
"Mým koktejlem bylo jenom EPO, transfúze a testosteron, jehož braní mi paradoxně přišlo ospravedlnitelné, protože jsem ho kvůli své minulosti, kvůli rakovině varlat, měl málo,"
řekl Armstrong. Při návratu v roce 2009 už ale prý nedopoval.


To asi nechtěli fanoušci cyklistiky slyšet. Lance Armstrong zbortil pověsti o své dokonalosti. Muž, který překonal rakovinu a pak se vrátil a stal se opět šampionem, je lhář.
 


„Pro spoustu lidí je to pozdě, a je to moje chyba. Vnímám, že jsem lhal a to opakovaně,“
kál se Američan.
 

Zdá se, že ho tížilo svědomí. Jednou s pravdou musel ven, ale před vyšetřovací komisí by bylo doznání příliš potupné. Přece jen, díky televizní show se stal vlastně znovu hrdinou.
„Není to tak, že kdybych se nakonec nepřiznal, tak jsem z toho utekl. Po celou dobu procesu jsem znal pravdu. Teď jsem jí řekl, a je to za mnou,“ ulevil si.
 

I když na to neodpověděl přímo, profesionální cyklistika je podle Armstronga prostředím, které půjde těžko vyléčit.
 

„Já jsem tu kulturu nevymyslel, ale ani jsem se ji nesnažil zastavit. Ale nechci tu nikoho obviňovat. Jsem tu od toho, abych přiznal své chyby,“ řekl na jednu z otázek populární americké moderátorky.
 

Zprávy o tom, že se celebrita světového sportu přiznala, pronikaly do éteru už od pondělí. Američané ale potřebovali vidět doznání na vlastní oči. V noci na pátek byla show odvysílána. Mýtus o božském Lanci Armstrongovi tak padl. Definitivně.
 

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události