Sport

Armstronga přiznání vyjde pekně draho! Přijde o miliardy

Lance Armstrong se během své dlouhé a závratné sportovní kariéry stal velmi bohatým mužem. Vydělal si v přepočtu přes dvě a půl miliardy korun. Jeho přiznání teď ale bude nesmírně drahé. Nejenže se proti němu otočila zády většina sportovců, ale také jeho sponzorů. A někteří budou chtít peníze zpátky.

První podezření z dopingu se objevila už v roce 1999, kdy Armstrong vyhrál svou první Tour de France. Cyklista pak začal prohlašovat, že si na něj antidopingové asociace zasedly a že se cítí jako nejtestovanější sportovec na světě.
 

Po svém sedmém titulu na Tour de France v řadě dokonce za jediný rok vydělal v přepočtu přes půl miliardy korun. Peníze mu přitékaly na konto především z reklam. Během svého nejslavnějšího období v kariéře vydělával průměrně 350 milionů korun ročně.
 

„Nedělám to pro peníze ani pro slávu. Jezdím, protože miluji cyklistiku. Až mě to přestane bavit, budu se věnovat rodině a budu hrát golf,“ tvrdil Armstrong.
 

Související obsah


Pokud nelhal i tehdy, nemělo by mu vadit, že přijde o oboje. Mezinárodní cyklistická unie po něm požaduje vrácení prémií ze závodů. Média, která mu musela zaplatit odškodné za články spojující ho s dopingem, chystají žaloby. A své dary chtějí zpět i někteří přispěvatelé do Armstrongovy nadace Livestrong. Ta prodejem žlutých náramků vydělala v přepočtu okolo 10 miliard korun na boj s rakovinou.
 


„Všichni jsme s úžasem pozorovali jeho sedm vítězství. A teď jsme se dozvěděli, že to všechno byly lži. To bolí,“ nechal se slyšet Russell Williams, jeden z velkých fanoušků Lance Armstronga.
 

Ukončením spolupráce se světovými značkami navíc Armstrong přijde podle odhadů v příštích deseti letech až o čtyři miliardy korun.

jpz, Televizní noviny
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události