APLIKACE TN.CZ
Sport

Bauer a Northug se budou prohánět ve Špindlu. Je tu finále Red Bull Nordix

Bauer a Northug se budou prohánět ve Špindlu. Je tu finále Red Bull Nordix
Zdroj: oficiální zdroj

A je to tady zase. Klopené zatáčky, skoky, sprinty a strmá stoupání. Red Bull Nordix míří počtvrté do Česka. Tentokrát bude unikátní kombinaci sprintu a skikrosu na běžkách hostit 29. a 30. března Špindlerův mlýn!

A bude se na co těšit! Závod tentokrát pojede i Lukáš Bauer. Chybět by neměl ani Nor Petter Northug.
 

V posledních letech se z toho stala tradice. Na závěr sezony se sejdou všichni milovníci adrenalinu na běžkách a změří síly v závodě, ve kterém musí dokázat, že už na nich opravdu něco umí. A také že se nebojí. Poprat se musí nejen s nástrahami na trati, ale také s dalšími třemi závodníky, kteří mají hodně nabroušené lokty.

Tváří závodu je pro tento rok Lukáš Bauer. Největší hvězda českého běžeckého lyžování už se těší, až si konečně tento stále populárnější závod vyzkouší. „ Na běžkách už toho mám za sebou celkem hodně, ale tady to bude úplně něco nového. Musíte mít dobrou techniku, strategii a taky štěstí. I slavná jména se tady můžou pořádně vyválet ve sněhu,“ láká diváky i závodníky Bauer.
 

Znovu platí, že přihlásit se může kdokoliv. Stačí se zaregistrovat na stránkách www.redbull.cz/nordix. První den čeká na všechny kvalifikace. Nejrychlejších 64 mužů a 16 žen se pak druhý den pustí do velkého finále. Pro všechny to bude velká výzva. Porazit Bauera nebo Northuga se nepoštěstí každý den. Tady je vše možné. Velmi důležitý je start, k předjíždění se hojně využívá stoupání. Stačí ale sebemenší zaváhání, třeba v klopené zatáčce a může být po závodě.
 

Do Špindlerova mlýna dorazí i mnoho závodníků z různých evropských zemí. V některých se dokonce konají kvalifikace na tento závod. Kromě slávy a obdivu davů se jede také o pěkné prémie. Ti nejlepší si mezi sebe rozdělí na prize money téměř 5.000 EUR!

jpz, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události