Motorsport

Německý tisk: Se SCHUMACHEREM je AMEN! Z kómatu už se nikdy neprobudí

Německý tisk: Se SCHUMACHEREM je AMEN! Z kómatu už se nikdy neprobudí
Zdroj: isifa.com

Michael Schumacher už se nikdy neprobudí z kómatu! Věty podobného rázu se čím dál častěji ozývají z Německa, kde zdravotní stav své modly řeší každý den. Podle vyjádření odborníků je možné, že sedminásobný mistr světa formule 1 už nikdy nespatří světlo světa.

Zdravotní stav Michaela Schumachera se nikterak nemění a ikona motosportu leží už 19 dnů v kómatu v nemocnici ve francouzském Grenoblu. Podle expertů na úrazy mozku a komatózní stavy je dost možné, že už se nikdy neprobere.


S těmito slovy přišel německý deník Bild a záhy je převzala další světová média. Spekulace a děsivé prognózy podporuje fakt, že Schumacherův manažerský tým v čele s mluvčí Sabine Kehmovou už 10 dnů nikterak neinformoval veřejnost o tom, jak na tom šampion je, zda se jeho stav lepší atd.
 

Související obsah


 Když se ke zdravotnímu stavu vyjadřovali odborníci, uvedli, že v podobných případech je pacient probouzen z umělého spánku zpravidla do 14 dnů od úrazu. Expert Gereon Fink uvedl, že takto dlouho trvající kóma svědčí o vážném poškození mozku. Odhaduje, že Schumacherův stav je zřejmě vážnější, než se původně očekávalo.
 

Související obsah


"Mluvíme tu o otázce života a smrti, takže bychom neměli spekulovat. Ale kóma vlastně může trvat do konce života. Nemáte vědomí a lidský mozek to nijak nebolí," uvedl jiný neurochirurg z kliniky v Oldenburgu.
 

Podle všeho stále hrozí velké nebezpečí dalšího krvácení do mozku, takže je Schumacherův stav stále považován za kritický.

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO z pádu Michaela Schumachera: Pomoc přišla za 3 minuty

Zraněný Michael Schumacher: Co mu vzkázala Angela Merkel?

Co dělat, aby zimní sporty neskončily tragicky?
TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?

 

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události