Fotbal

Titul SPARTY = hráči si slušně namastí kapsy! Ve hře jsou MILIONOVÉ sumy

Titul SPARTY = hráči si slušně namastí kapsy! Ve hře jsou MILIONOVÉ sumy
Zdroj: TV Nova

Fotbalisté Sparty Praha oslavili po čtyřech letech titul. Letenským k němu pomohl jejich plzeňský rival. Viktoria v Jablonci pouze remizovala a už nemůže Spartu předstihnout. Poslední krok byl pro letenské vlastně docela snadný. Stačilo sedět u televize na gauči a fandit Jablonci.

Pro sparťany skončil víkend velkými oslavami, ale zpočátku to tak vůbec nevypadalo. Do Teplic si jeli pro vítězství, což by zároveň znamenalo i titul, jenže prohráli a tak sedli k televizi a čekali, jak dopadne Plzeň v Jablonci. Západočeši jen remizovali a už se nemohou před rivala z Letné dostat. V tu chvíli vypukly v sparťanských obývácích oslavy.
 

"Myslím, že jsme si to za celou sezonu zasloužili. Je jedno, jestli to bylo u televize nebo na hřišti," řekl Lukáš Vácha.
 

"Obrovská radost samozřejmě. Sparta si nemohla přát v této sezoně nic jiného, než získat titul po třech neúspěšných rocích," dodal Bořek Dočkal.
 

Noví mistři se po utkání Plzně sešli na Letné, aby to společně oslavili. Navlékli vítězná trika a se šampaňským v ruce si zazpívali.
 

A nesměly chybět ani vítězné doutníky. Pak se přesunuli do jedné z pražských hospod, kde začala ta pravá oslava. Sparťané čekali na titul tři roky. Tým za něj dostane 12 milionů a každý z hráčů prý další milion dostane na bonusech od vedení klubu. Už teď se ale sparťané těší, až si zahrají Ligu mistrů.
 

Miliony z ní by hodně pomohly letenskému rozpočtu. V posledních letech je Sparta ve ztrátě. Rekordní byla v tomto směru sezona před třemi lety. Tehdy byl klub v minusu 237 milionů korun.
 

Pro představu Plzeň si naposledy vydělala v Lize mistrů a Evropské lize přes 320 milionů.
 

TV Nova, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události