Fotbal

VIDEO: Na slávisty fanoušci lili pivo! Hráči po ostudné sezoně ani neslavili záchranu

Fotbalová Slavia je na dně. Sice se na poslední chvíli zachránila v první lize, oslavy se ale nekonaly. Naštvaní fanoušci dokonce házeli na hráče kelímky s pivem. Slavia totiž po dalším špatném výkonu prohrála v Ostravě a mezi elitou se udržela jen díky výsledkům soupeřů.

Poslední pětiletku si ve Slavii za rámeček rozhodně nedají, ještě v roce 2009 sešívaní slavili titul.
 

Jenže minulost střídá realita! Slavia už nestačí ani na průměrné týmy a na hřišti působí bezradně. V sobotu fanoušci házeli po hráčích kelímky s pivem, i přestože se Slavia za pět minut dvanáct v lize zachránila.
 

"Já se jim nedivím. Jejich reakce a to, že jsou naštvaní, to je logické. Mají na to právo a opravdu se jim nedivím," řekl Milan Škoda.
 

Hráči a vedení Slavie byli nervózní jak nikdy. Po zápase žhavili telefony a zjišťovali, jak se hrají ostatní zápasy.
 

"Jsem věděl, že už to nemáme ve vlastních rukou, že potřebujeme pomoc od jiných, nakonec ty výsledky dopadly dobře. Ale mám hrozně špatný pocit z celé té sezony," uvedl Vladimír Šmicer.
 

Nejvíc porážek, nejméně vstřelených gólů, druhá nejhorší obrana a tři trenéři. To je letos bilance Slavie. "Je to asi o celkové kvalitě toho týmu, není to náhoda, že jsme udělali třicet bodů za celou sezonu. To je málo a ten tým se musí přebudovat," dodal Šmicer.
 

Otázkou je, jestli se kvalitním fotbalistům bude do Slavie chtít jít. Kromě hráčů se bude hledat i nový trenér a do klubu má vstoupit i nový investor z Ruska. "Jediné pozitivum je, že Slavia se zachránila, jiné pozitivní věci nenajdeme," uzavřel Alex Pastoor, končící trenér Slavie.

TV Nova/jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události