Tenis

Tenisová fraška! Soupeřka se zranila, tak Hingisová hrála trojhru

Kdo neviděl, neuvěří. I tohle je možné v tenisu. Když Taylor Townsendová svým úderem zranila spoluhráčku Liezel Huberovou, rozhodla se, že čtyřhru dohraje proti dvojici Hingisová - Rodionovová sama. A byla to fraška.

I v USA mají svůj tenisový šampionát, říkají mu World Team Tennis. V utkání Philadelphie Freedoms s Washingtonem Kastles nastala situace, po které se možná budou měnit tenisová pravidla. To, co se dělo na kurtu, totiž znehodnotilo vystoupení všech aktérek na kurtu. A byly to velmi známé tváře jako Martina Hingisová, Anastasia Rodionovová a Taylor Townsendová!


Zdroj: Twitter


Právě Townsendová zadělala na komplikace. Jedním z úderů zasáhla do hlavy svou partnerku Liezel Huberovou, která po pár minutách musela ze zápasu odstoupit. Slavná trenérka Billie Jean Kingová ale Townsendové poradila, aby zápas neskrečovala a rozhodla se ho dohrát. To, aby se jejímu týmu započítaly aspoň nějaké body. A tak Taylor hrála sama proti dvěma soupeřkám.


Zdroj: Twitter


Jenže tady nastal zádrhel. Townsendová podle pravidel čtyřhry, které nemyslí na případnou trojhru, nesměla přijímat na straně, která byla vyhrazena Huberové. A tak se aspoň komickými pohyby snažila své soupeřky rozptýlit. Když pochopila, že je to zbytečné, tak už jen pasivně sledovala, jak míčky padají do kurtu. Nakonec se přestaly snažit všechny aktérky.


Trapný zápas nakonec naštěstí brzy skončil a snaha Townsendové přišla vniveč. Philadelphia podlehla Washingtonu 15-21. Na šampionátu WTT se totiž sbírají body bez ohledu na získané sety. A nyní už všichni vědí, že zranit svého partnera se při čtyřhře nevyplácí. Zas tak zlé ale zranění Liezel Huberové není, brzy bude zpátky na kurtu.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události