Fotbal

Platini vymyslel "zlepšovák": Za co se bude udělovat BÍLÁ KARTA?

Platini vymyslel "zlepšovák": Za co se bude udělovat BÍLÁ KARTA?
Zdroj: isifa.com

Šéf Evropské fotbalové unie (UEFA) Michel Platini přišel s dalším z řady svých inovativních nápadů. Tentokrát by rád zavedl další kartu. Měla by bílou barvu a trestala by simulování a řeči s rozhodčím. Nejedná se zdaleka o první návrh, se kterým bývalý slavný fotbalista přišel.

Už v roce 2009 chtěl Michel Platini v Itálii testovat kartu oranžovou, která by pro potrestaného hráče neznamenala konec v zápase, ale jen vyloučení na určitý čas. Ve své knize Parlons Football zase navrhl, aby se zvýšil počet možných střídání v zápase ze tří na pět. Podmínkou by bylo, že dvě změny navíc by musely proběhnout v poločasové přestávce.

Nyní chce Platini bojovat proti simulování a diskutování s rozhodčími. Pokud by se hráč rozhodl šetřit čas filmováním, nebo by protestoval proti některému z rozhodnutí sudího, mohl by za to být odměněn právě bílou kartu. V takovém případě by následoval desetiminutový odpočinek na „trestné lavici“.

Zatím má ale Platini smůlu. O smysluplnosti jeho návrhu totiž není přesvědčen prezident Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) Sepp Blatter.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události