Eliška Klučinová

Pětibojařka Klučinová má bronz i český rekord!

Pětibojařka Klučinová má bronz i český rekord!

První medaile z halového ME v atletice na sebe nenechala dlouho čekat. Eliška Klučinová s celkovým počtem 4687 bodů obsadila třetí místo.

Stačilo navíc málo a zacinkalo by dokonce stříbro. Na druhou Belgičanku Thiamovou jí totiž scházelo pouhých 9 bodů. Disciplínu ovládla Britka Katarina Johnsonová-Thompsonová, jež suveréním výkonem 5000 bodů zaostala o 13 bodů za světovým rekordem. 

Klučinová si hned ve třech disciplínách zlepšila osobní maximum. Sprint na 60 metrů překážek zaběhla v čase 8,53 (zlepšení o 3 setiny), ve vrhu koulí poprvé přešla přes hranici 15 metrů (15,07) a závěrečnou osmistovku stihla za 2:17,26.

Blízko překonání svého rekordu byla také ve výšce. Zvládla sice 186 cm, ale hranice 189 už byla nad její síly. 

Juniorská vícemistryně Evropy z roku 2007 se na třetím místě vyhřívala už od třetí disciplíny a stupně vítězů už od té doby nepustila. Český rekord držela od února 2008 Denisa Rosolová, jejíž výkon 4632 bodů byl právě překonán.

Úřadující halová vicemistryně světa v dálce Johnsonová-Thompsonová potřebovala v poslední disciplíně stlačit svůj čas pod 2:12. Světový rekord Ukrajinky Natalije Dobryňské z roku 2012 ovšem nakonec odolal. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Eliška Klučinová

Důležité Události