Valerij Belousov

CCCP! Ruští hokejisté připomněli Sovětský svaz

CCCP! Ruští hokejisté připomněli Sovětský svaz
Zdroj: Twitter

Sovětský svaz je sice už více než dvě desítky roků minulostí, ruští hokejisté ale přesto po letech oblékli rudé dresy se zkratkou CCCP na hrudi. S nápadem připomenout světu historii přitom nepřišli hráči sborné, ale paradoxně jejich soupeř. Co jej k tomu vedlo?

Ruští hokejisté se v rámci Euro Hockey Tour střetli ve finském Tampere s domácí reprezentací a právě seveřané navrhli soupeři, aby do zápasu vstoupil v dresech, na kterých se skvěla v azbuce vyvedená zkratka Sovětského svazu, tedy CCCP.

Měli tím vyjádřit poctu trenérovi Valeriji Belousovovi, který ve čtvrtek skonal v nemocnici v ruském Jekatěrinburgu. Hokejista, který během své kariéry nastupoval v letech 1964 - 1987 na pravém křídle, strávil největší část své kariéry v Čeljabinsku, objevil se ale i v japonské lize a kariéru končil v Magnitogorsku.

V obou klubech působil i jako trenér. Čeljabinsk dovedl v roce 2011 až do finále souboje o Gagarinův pohár pro nejlepší mužstvo KHL. Trénoval zde až do konce života. Zemřel na selhání oběhového systému.

Do druhé třetiny nastoupili Rusové už v tradičních dresech. Černé pásky na rukávech ale dávaly znát, že na Belousova stále vzpomínají.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události