O2 arena

Fanoušci poničili O2 arénu. Hopsání a pokřik stál 150 milionů

Fanoušci poničili O2 arénu. Hopsání a pokřik stál 150 milionů
Zdroj: Mediafax

Přes 150 milionů korun musela společnost Bestsport Arena, investovat do opravy libeňské O2 areny. Největší podíl na tom nesly poničené výsuvné tribuny, které nevydržely hromadné skákání fanoušků.

V Čechách je to už taková tradice. Když stadion či aréna fandí sportovcům, skandují diváci pokřik "Kdo neskáče, není Čech". Menší radost z toho ale mají statici. Po náporem skákání má problém jakákoliv konstrukce tribun. A v pražské O2 areně už se odhodlali k zákroku.
 

O opravách uvnitř největší české haly informoval mluvčí společnosti Oldřich Babický. Stavební práce podle něj trvaly průběžně dva roky.


„Kromě běžných menších provozních investic, směřovaly největší částky především do rekonstrukce výsuvných tribun. Projektanti nepočítali s tím, že fanoušci na nich budou poskakovat se známým pokřikem ´Kdo neskáče, není Čech´. V minulých letech proto tribuny dostaly zabrat,“ uvedl pro idnes.cz Babický.


Nejen výsuvné tribuny ale prošly rekonstrukcí. „Došlo i k výměně čtecích hlav turniketů, dále k repasi výtahů či výměně rentgenových rámů. Další výraznou investicí za téměř 30 milionů korun je přestavba skyboxového patra v O2 areně, které získalo nový exkluzivní VIP prostor," dodal Babický.

idnes, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu O2 arena

Důležité Události