Hokej

Skandální? Rakousko sestupuje, mluví se o dohodě rivalů

Skandální? Rakousko sestupuje, mluví se o dohodě rivalů
Zdroj: iihf.com

Bohužel, i na hokejovém mistrovství světa se řeší podivné výsledky. Hokejisté Rakouska sestupují z elitní společnosti. O patro níž je dostal výsledek zápasu Francie - Lotyšsko, který skončil přesně tím výsledkem, aby se oba týmy zachránily.

Před zápasem bylo všechno dáno. Rakousko 5 bodů, Lotyšsko 4 body, Francie 3 body. V případě francouzského vítězství za 2 body (tedy v prodloužení nebo na nájezdy), sestoupí Rakousko.


Tak jak se předpokládalo, tak to také dopadlo. Francouzi sice prohrávali o dva góly, ale v posední třetině dokázali vyrovnat a dostat zápas do prodloužení. Už v té chvíli byla jasná dělba bodů. V nastaveném čase gól nepadl, v nájezdech pak vyhráli Francouzi. A nejen na sociálních sítích se řeší, zda to nebylo dohodnuté.


Bylo by to odvážné tvrdit, že se týmy dohodly na výsledku, který jim vyhovuje. Ale své si k tomu řekli už i Rakušané, kteří po výsledku zápasu, který už nemohli ovlivnit opět padají dolů. Pošesté za posledních 12 let.


"Náš tým by si zasloužil zůstat v elitní skupině, bez nějakých slůvek "když" a "ale". Jenže realita je jiná, ba dokonce perverzní. Musím to uznat a je mi hráčů líto, dali do turnaje opravdu všechno," sdělil Dieter Kalt, předseda rakouské hokejové federace ve svém prohlášení. Nepřímo tak označil výsledek duelu Francie - Lotyšsko za hodně podivný.


Fanoušci pak označili za podvodníka hlavně lotyšského gólmana Edgarse Masalskise, který přitom 7 sekund před koncem základní hrací doby chytil francouzský brejk. Jenže v nájezdech se prý zas až tak moc nesnažil. "Zasloužil by Oscara," říkají rakouští hokejoví fandové.


Rakušanům jsou tak málo platná vítězství nad Švýcary a Němci. Jenže nakonec je to asi stejně spravedlivé. Rakušané dali jen 10 gólů v 7 zápasech, což je nejméně ze všech účastníků MS. A hokej se hraje na góly.
 

I tento zápas ukázal, že zámořský hokej je kvalitnější než evropský, proto sledujte přímé přenosy z play-off NHL na NOVA Sport a VOYO. Novinky ze světa NHL čtěte ZDE.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události