Stanislav Gross

Smrtící ALS! Fotbalista Čišovský měl stejnou nemoc, jako měl Gross

Smrtící ALS! Fotbalista Čišovský měl stejnou nemoc, jako měl Gross
Zdroj: TN.cz

Když Viktorka v pondělí vyhrála ligový titul, objevil se mezi slavícími fotbalisty Plzně také stoper Marián Čišovský. Ten bojuje s krutou nemocí. Podle informací TN.cz trpí syndromem ALS.

Bylo to mimořádně emotivní, dojemné a zároveň smutné a tragické. Bývalý stoper Plzně Marián Čišovský (35) přicházel na hřiště v doprovodu generálního manažera Adolfa Šádka a plzeňské loučící se ikony Pavla Horvátha.
 

Cestou k poháru ho museli kamarádi podpírat. Na tričku měli nápis, že titul vyhráli pro svého nemocného kamaráda...
 


 

Slzám se neubránil ani dojatý trenér Miroslav Koubek. Uvedl, že na ligový titul čekal celou kariéru, nyní by se ho ale vzdal kvůli jediné věci - vyměnil by ho za naději pro Čišovského. Teprve pětatřicetiletý fotbalista má manželku a dítě.
 

Řízný stoper, který patřil k základním oporám Viktorky, má podle informací TN.cz stejnou nemoc, na kterou nedávno zemřel Stanislav Gross.
 

Na amyotrofickou laterální sklerózu nezná současná medicína žádný lék. V boji s krutou nemocí nepomohla ani tzv. kyblíková výzva - více ZDE.


Není to bohužel jediná tragédie, která Viktorku potkala. Loni v prosinci zemřela fotbalistovi Danielu Kolářovi manželka Tereza. Podrobnosti čtěte tady.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Stanislav Gross

Důležité Události