Smrt

Smutné události roku 2020: Zemřely sportovní legendy i mladé naděje

Smutné události roku 2020: Zemřely sportovní legendy i mladé naděje
Zdroj: Profimedia

Rok 2020 byl ve sportovním světě značně poznamenán koronavirovou pandemií, ale to nebyl jediný důvod k smutku. Za uplynulý rok fanoušci oplakali ztrátu několika velkých jmen, a mnoho z nich odešlo předčasně.

V lednu přišel obrovský šok pro celý sportovní svět, když zemřela jedna z největších osobností v historii basketbalu. 26. ledna v pouhých 41 letech zesnul Kobe Bryant při pádu helikoptéry i se svou třináctiletou dcerou Giannou.

Březen přinesl smutnou zprávu pro český sportovní svět. V požehnaném věku 97 let zemřela ve spánku v nemocnici zlatá olympionička v hodu oštěpem Dana Zátopková.

Jedenáctý duben zaskočil NHL i hokejové příznivce po celém světě. 25letý Colby Cave musel sedmého dubna na závažnou operaci mozku a po čtyřech dnech v kómatu zemřel. Nedraftovaný útočník působil na hraně prvního týmu a farmy Edmontonu Oilers.

Související obsah

Konec června byl smutný především na Slovensku a v Plzni. 28. června totiž ve čtyřiceti letech zemřel fotbalista Marián Čišovský, který trpěl nevyléčitelnou amyotrofickou laterální sklerózou. Slovenský obránce byl součástí plzeňského tažení Ligou mistrů při premiérové účasti Viktorie v milionářské soutěži. Po třech sezonách v Plzni musel Čišovský v roce 2014 kvůli své nemoci ukončit kariéru.

Smutná zpráva postihla také svět MMA. Na začátku července podlehl následkům koronaviru v 57 letech otec a trenér Chabiba Nurmagomedova. Abdulmanapova smrt jeho syna zasáhla natolik, že jeho dlouho očekávaná obhajoba mistrovského pásu se uskutečnila až na konci října. Po výhře nad Justinem Gaethjem Chabib Nurmagomedov ukončil kariéru s tím, že bez svého otce již bojovat nechce.

24. července prožívalo velkou tragédii české hokejové prostředí. V pouhých dvaceti letech totiž zemřel Ondřej Buchtela. Mládežnický reprezentant podlehl rakovině, měl zhoubný nádor na srdci.

Související obsah

O měsíc později ronili slzy příznivci českého hokeje znovu. Na nebeská kluziště se odebral Miloš Říha. Trenér české hokejové reprezentace z let 2018-2020 zemřel po zdravotních komplikacích v 61 letech.

Obrovský smutek nastal všude po světě 25. listopadu. Zemřel jeden z nejlepších fotbalistů historie Diego Maradona. Legendární Argentinec musel krátce po svých šedesátých narozeninách na operaci mozku, po které byl propuštěn do domácí péče. Necelé dva týdny po propuštění zemřel doma na infarkt.

O dva týdny později zesnul další fotbalový velikán Paolo Rossi. Držitel Zlatého míče z roku 1982 podlehl rakovině plic ve svých 64 letech.

14. prosince poté přišla velká rána pro Vladimíra Šmicera, Milana Baroše, Patrika Bergera a mnoho dalších osobností z fotbalového světa. V 73 letech zemřel po operaci srdce Gérard Houllier, který všechny tři zmíněné Čechy trénoval v Liverpoolu. S týmem Reds vyhrál ligový pohár, FA Cup i Pohár UEFA. Poté ještě slavil dva ligové tituly s Olympiquem Lyon.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události