Vladimír Růžička

Hokejová válka: Šéf Král naznačil, že Bukačova rodina bere úplatky

Hokejová válka: Šéf Král naznačil, že Bukačova rodina bere úplatky
Zdroj: ČTK/ Pofimedia.cz

V českém hokeji vypukla válka ostrých slov i argumentů. Je slavný sport prolezlý korupcí? Nebo je vše čisté? Rodina trenéra Luďka Bukače se začala hádat s šéfem svazu Tomášem Králem.

Celou nechutnou aféru rozpoutal podnikatel Miroslav Palaščák, který tvrdí, že trénér Růžička si řekl o 500 000 korun. Palaščák pak doufal, že za tuto sumu se Růžička postará o jeho syna Davida.
 

Bývalý slavný trenér Luděk Bukač Palaščákova slova podpořil. V pořadu Máte slovo uvedl, že korupce v českém hokeji skutečně existuje a vinni jsou všichni, kteří nyní hokej dělají.
 

Na Bukačova slova reaguje prezident ČSLH Tomáš Král. Podle webu aktualne.cz Král Bukačovi napsal, že slyšel, že úplatky bere i Bukačův syn.
 

Král tímto ostrým tvrzením zřejmě chtěl ukázat na to, že není rozhodující, co kdo "slyší", ale že rozhodující jsou skutečné důkazy. Král zároveň Bukače vyzval, aby jmenoval trenéry, kteří jsou do korupce zapleteni. Až bude mít Král tato jména na stole, tak prý razantně zakročí.
 

V českém hokeji se ale objevily už dvě velké kauzy a zatím se nic převratného nestalo. První je kauza trenéra Holíka. Druhou kauzou je půl milionu pro Růžičku.
 

Úplatek? Půjčka? Půl milionu bylo pro Růžičku, říká jeho kamarád. Video najdete ZDE.
 

Holík si řekl o peníze za nominaci hráče! Více o úplatku najdete ZDE!
 

sta / TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Vladimír Růžička

Důležité Události