Diego Maradona

Kopněte toho mafiána do zadku, vzkázal Maradona šéfovi FIFA

Kopněte toho mafiána do zadku, vzkázal Maradona šéfovi FIFA

Fotbalovým světem sportu dál otřásá korupční skandál, který nemá v historii obdoby. Po středečním zatčení a obvinění devíti vysokých funkcionářů FIFA se teď všechno soustřeďuje na šéfa mezinárodní fotbalové federace Seppa Blattera. Odejde, nebo zůstane? Odvolat ho nikdo nemůže, takže rozhodnutí je na něm.

"Je čas nakopat ho do zadku. Mafiána jednoho," nebral si servítky Diego Maradona. A není zdaleka jediný. Pustila se do něj už dokonce i švýcarská média. Podle nich je téměř nemožné, aby o korupci ve vlastních řadách nevěděl.

"Pokud miluje fotbal, tak může udělat jen jednu věc. Odstoupit," napsal Deník Blick. Jenže Blatter se před médii zatím schovává. Nedorazil ani na zasedání lékařské komise FIFA.

Proti Blaterovi se postavila dokonce už i Evropská fotbalová asociace. Její šéf Platiny ho vyzval na tajné schůzce k demisi. Blatter ale odmítl. Platiny pak prohlásil, že UEFA bude tedy volit jeho protikandidáta Prince Alího bin Husajna. To znamená, že i Česká republika.

"Měl by odstoupit. On zavedl FIFA do problémů," řekl sportovní novinář Thomas Kistner. Kdo se ale za Blattera postavil byl ruský prezident Vladimir Putin. "Nepochybuji o tom, že je to zjevný pokus zabránit novému zvolení pana Blattera," nechal se slyšet Putin, podle kterého je celý skandál motivovaný snahou Spojených států odebrat Rusku pořadatelství mistrovství světa 2018.

"Je tu důvodné podezření, že právě Rusko a Katar získaly mistrovství světa pomocí úplatků," uvedla Sylvia Schenková z Transparency International. Právě proto dochází trpělivost i hlavním sponzorům fotbalu jako jsou Coca Cola, Adidas nebo Visa. Ti všichni hrozí okamžitým odchodem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Diego Maradona

Důležité Události