Cyklistika

Hlavou do sloupu! Řeknu, že jsem Chris Froome, vtipkoval cyklista

Hlavou do sloupu! Řeknu, že jsem Chris Froome, vtipkoval cyklista
Zdroj: Twitter / Profimedia

Hlavou do telegrafního sloupu! Přesně takhle narazil hlavní pomocník Chrise Frooma v pondělní etapě Tour de France. Ale v cíli už Geraint Thomas sršel vtipem. Železného muže stáje Sky jen tak něco nerozhodí.

Do cíle v Gapu chybělo už opravdu jen pár kilometrů. Tentokrát se na cílovou pásku sjíždělo. Peter Sagan byl už skoro v cíli, ale ve skupině hlavních favoritů to vřelo. A tak se stalo, že po kontaktu s Romainem Barguilem zmizel Geraint Thomas pod svahem..


"Každý ví, že je to riskantní sjezd, a já jsem se snažil udržet na silnici. Ale stala se chyba. Byli jsme v těsném kontaktu a Barguil do mě narazil. Nemohl jsem nic dělat," vysvětloval Thomas.


Ukázalo se, že je opravdu tvrdým chlapíkem. "Jsem v pořádku, jen jsem hlavou trefil sloup veřejného osvětlení, ale jsem v pořádku," uklidňoval všechny.


 


O něco více starostí ale měl lékař týmu. "Doktor teď bude zjišťovat, jak moc jsem se bouchnul do hlavy. Bude se mě ptát, jak se jmenuju a takové ty věci," vyprávěl britský cyklista. A co mu odpovíte, ptali se novináři: "Chris Froome."


Nutno ještě dodat, že Thomas ztratil v cíli na skupinku, ve které jel, pouhých 38 sekund. Prostě nasedl na kolo a málem to společně s parťákem Walterem Poulsem dojel. A zůstal i celkově na 6. místě. Prostě borec.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události